REKLAMI GEÇ

Büyükşehir Belediyesi 141. yılı kutluyor

Büyükşehir Belediyesi 141. yılı kutluyor

1876 yılından beri Denizli’ye hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesinin 141’inci kuruluş yıldönümü görkemli bir törenle kutlandı. İş ve siyaset dünyası ile bürokratların bir araya geldiği 141. kuruluş yıldönümü programında konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bir sevdadır Denizli” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Ekim 2017 Salı, 13:16

Denizli’de 1876 yılından bu yana hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediye teşkilatının 141’inci yıldönümüne özel yemek düzenlendi. Anemon Otel’de düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, önceki dönem Belediye Başkanları Ali Dartanel, Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu ve Ali Aygören ilekaymakamlar, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kentin iş ve siyaset dünyası ile çok sayıda bürokrat katıldı.

Başkan Zolan ve eşi Berrin Zolan’ınkonukları kapıda karşılamasının ardından Denizli büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Grubu ve Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de 141 yıl önce belediye teşkilatına ilk adım atıldığı günden bugüne kadar hep taş taş üstüne konduğunu, güzelliklerin üzerine güzellikler katılarak çoğaltıldığını söyledi. Başkan Zolan, “İlk adımı atandan bugüne kadar emek veren tüm başkanlarımıza, meclis üyelerimize, belediye çalışanlarımıza ve tabi ki onları o mevkiye getiren tüm insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hakkın rahmetine kavuşanların mekanları cennet olsun, Allah’ım rahmet eylesin” dedi.

“DENİZLİ’MİZ DAHA İYİYE DAHA GÜZELE GİDECEK”
Siyasetin en zor yerinin yerel yönetimler olduğunu anlatan Başkan Zolan, “Doğumdan ölüme ve hatta ölümden sonra da ihtiyaçlar yerel yönetimler tarafından çözülür. Şükürler olsun Denizli’miz parmakla gösterilir bir şehir haline geldi. Bunun altında çok emek var, alın teri var. 141 yıla sığan gayret var. İnşallah bundan sonra da Denizli’miz daha iyiye daha güzele gidecek. Bugün gelinen nokta son değil aslında başlangıçtır. Daha iyi ve güzele doğru koşmak hep beraber hiçbir ayrım yapmaksızın kol kola girerek Denizli ortak paydamızda buluşmamız gerekiyor. Denizli bunu defalarca başardı. Denizli çok özel bir şehir. Denizli kurtuluş günü olmayan bir şehir. Kazıkbeli’nde,Miryokefalon’da haçlı seferlerine karşı koyan bir şehir. 15 Mayıs 1919’da Denizli yine düşman işgaline karşı mücadele eden bir şehir. Milli Mücadele’de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında sımsıkı yer almıştır Denizli. Çanakkale’de 3 bine yakın şehit vermiştir. Onun için Denizli geçmişi ile buluşmalı ve atalarıyla gurur duymalı. Denizli vatan ve bayrak için ne yapılması gerekiyorsa en üst seviyede yapmıştır” dedi.

“BİR SEVDADIR DENİZLİ”
Denizli’nin yerel yönetim anlamında parmakla gösterilir hale geldiğini vurgulayan Başkan Zolan, “Hedefimiz dünyada şehir dendiğinde, medeniyet dendiğinde ve ‘nereye gidilir?’ dendiğinde ‘Denizli’ denilinceye kadar durmak yok koşmaya devam. Daha yolun başındayız. İnşallah bu hedeflere varmak için el birliği ile ortak paydamız Denizli etrafında buluşacağız ve kentimizde yaşayan 1 milyon 5 bin insanımızla tek vücut olarak o hedefe ulaşacağız” diye konuştu.

Denizli’de ulaşımdan alt yapıya, yeşil alanlardan atıksu arıtma sistemlerine kadar yaptıkları birçok yatırımı tek tek anlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu:

“Bir sevdadır Denizli. Biz makamlarda bir gün fazla kalmak için değil kaldığımız bu sürede nasıl bir fazla eser yaparız onun kaygısı içerisinde olmak zorundayız. Sizler fedakarca bu işin içinde oldunuz. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Teşekkürlerin büyüğü de kentimiz için sabahlara kadar çalışan bizlere destek olan, arkamızda duran eşlerinize. Hepiniz hakkınızı helal edin. İnşallah hep beraber koşmaya devam edelim.”

Programın sonunda Başkan Zolan, önceki dönem görev yapan belediye başkanlarına hediyelerini takdim etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak