REKLAMI GEÇ

Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar temizliğinde

Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar temizliğinde

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dün sabah başlayan ve birçok ilçede de etkili olan kar yağışının günlük yaşamda yarattığı sıkıntıları gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2015 Çarşamba, 13:37

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, teyakkuzda bekleyen ekiplerin kar yağışının başlamasının ardırdan harekete geçtiği, ilk etapta karın etkili olduğu Çal, Çivril, Çameli ve Buldan’da çalışmaların yoğunlaştığı, akşam saatlerinde karın şiddetini artırmasıyla çalışmaların il geneline yayıldığı belirtildi.

Açıklamada, ekiplerin; Pamukkale ve Merkezefendi ile birlikte Güney, Babadağ, Serinhisar, Çardak, Bekilli, Bozkurt, Tavas, Kale, Acıpayam ve Honaz ilçelerinde de özellikle ana arterlerin kapanmaması için yoğun bir şekilde mesai harcadığı, kar temizleme çalışmalarının sabaha kadar sürdüğü kaydedildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da yaptığı açıklamada, kaldırımlardaki karların temizlenmesi için özel ekipler oluşturulduğunu belirterek, “Çalışmalarımız sabahın ilk saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etti. Karın etkisi azalıncaya kadar da devam edecek. Ben vatandaşlarımızın ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için toplu ulaşımdan faydalanmalarını rica ediyorum. Ayrıca trafiğe çıkmak zorunda olan sürücülerimizde kar lastiksiz ve zincirsiz araç kullanmamalı” dedi.

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
12 Temmuz 2024 Cuma 24 39Parçalı Bulutlu
13 Temmuz 2024 Cumartesi 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 25 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak