REKLAMI GEÇ

Büyükşehir ekipleri karla mücadele ediyor

Büyükşehir ekipleri karla mücadele ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı ile birlikte 10 ilçede mücadele etmeye başladı. Yağış devam ederken yolların ulaşıma açık tutulması için temizleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Şubat 2015 Perşembe, 10:47

Denizli’de beklenen kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarına çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren başladı.

Bu sabaha karşı şiddetini artıran kar yağışı ilk etapta Bozkurt, Çardak, Honaz, Kale, Tavas, Serinhisar, Beyağaç, Çal, Çivril ve Çameli ilçelerinde etkili oldu. Büyükşehir Belediyesi ekipleri iş makineleri ile Bozkurt, Çardak, Honaz, Kale, Tavas, Serinhisar, Beyağaç, Çal, Çivril ve Çameli olmak üzere toplam 10 ilçede özellikle ana yolları açık tutmak için kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürüdürüyor. Merkez ve diğer ilçelerde şu ana kadar herhangi bir olumsulzuk yaşanmazken karla mücadele ekiplerinin bu bölgeler için de hazırda bekletildiği bildirildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli genelinde beklenen kar yağışına karşı her zaman olduğu gibi yine tüm ekiplerin hazır olarak bekletildiğini ifade ederek, “Tüm ekiplerimiz yolları açık tutmak için canla başla çalışıyor. Vatandaşlarımızdan zorunlu değillerse toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, sürücülerimizden ise kar lastiksiz ve zincirsiz araçla yola çıkmamalarını rica ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz bu kar yağışı ile mücadelesinden de yine başarı ile çıkacaktır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Nisan 2024 Çarşamba 13 29Çok Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe 12 29Çok Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 11 27Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 11 22Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
21 Nisan 2024 Pazar 8 26Parçalı Bulutlu