REKLAMI GEÇ

Büyükşehir Meclisi ilçelere taşındı

Büyükşehir Meclisi ilçelere taşındı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi ilçelere açıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantılarının ilk birleşimini Sarayköy’de gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayköy ilçesine kazandırılan modern otobüs terminali de Sarayköy Belediyesi’ne devredildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Nisan 2016 Cumartesi, 13:05

Denizli Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza attı. Nisan ayı Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin birinci birleşimi ilk kez bir ilçede gerçekleştirildi. İlçelerde hayata geçirilen çalışmaları incelemek ve ilçenin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla Sarayköy’de başlatılan uygulamanın ilk birleşimine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlık etti.

denizli-buyuksehir-meclis-saraykoy-de-toplandi-ic

“Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi olarak bir ilki gerçekleştiriyoruz” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bu kapsamda ilk toplantımız Sarayköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Bu karardan dolayı bütün meclis üyelerimize ve bizi çok iyi bir şekilde karşılayan Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necat Özbaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

“BU BİR BAŞLANGIÇ”
Bunun bir başlangıç olduğunu belirten Başkan Zolan, “Bundan sonraki süreçte meclis toplantılarımızın ilk oturumunu her ay bir ilçemizde yapmaya devam edeceğiz. İlçelerimizdeki toplantılar ilçemizin Belediye Başkanı ve bizler tarafından yapılacak bilgilendirmeler ile hayata geçirilecek olan projelerin anlatılması ile gerçekleşecek” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Sarayköy’e verdiği sözün ardından ilçeye kazandırılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sarayköy İlçe Otogarı işletmesinin Sarayköy Belediyesi’ne devredildiğini kaydeden Başkan Zolan, “Sarayköy de daha yolun başındayız. Sarayköy her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Güzellikleriyle, güzel insanları ile inşallah ne söz verdiysek harfiyen yerine gelecek” dedi.

denizli-buyuksehir-meclis-saraykoy-de-toplandi-ic-2

“HİZMETLER DEVAM EDECEK”
Sarayköy ilçesinde yapılanları saymanın zaman alacağını belirten Başkan Zolan, “Susuzluk vardı, çok değerli muhtarlarımız bilir. En güzel örnek Ahmetli’dir. Buna benzer birçok yerde su sıkıntısını çözdük. Altyapıda birçok icraatlarımız oldu. Toplam 57 kilometre içme suyu hattı, 10 kilometre kanalizasyon hattı yapmışız. Böyle güzel hizmetleri daha da yapmaya devam edeceğiz. Halı sahalarımız, spor tesislerimiz, parklarımız var. Güle güle kullanın. Daha güzel hizmetleri yapmayı Allah’ım bizlere nasip etsin” dedi.

Sarayköy Otogarını Büyükşehir olarak yaptıklarını hatırlatan Başkan Zolan, “Otogarımızın işletmesini Sarayköy Belediyemize devretmeye karar verdik. Sarayköy’deki hemşehrilerimize, Sarayköy Belediyemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

denizli-buyuksehir-meclis-saraykoy-de-toplandi-ic-1

OTOGAR İŞLETME DEVİR PROTOKOLÜ İMZALANDI
Açılış konuşmalarının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Sarayköy İlçe Otogarı’nın işletme devri protokolü Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necat Özbaş tarafından imzalandı. İlk birleşimin tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri otogarı gezdi. Daha sonra meclis üyeleri yine Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayköy’e kazandırılan Sarayköy İtfaiye Binası’nda incelemede bulundu.

Öte yandan Sarayköy Belediyesi’ni de ziyaret eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve meclis üyeleri Sarayköy esnafı ile de bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 25 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 42Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 43Sıcak