REKLAMI GEÇ

Büyükşehir Meclisi, Tavas’ta toplandı

Büyükşehir Meclisi, Tavas’ta toplandı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı toplantılarının ilk birleşimi Tavas’ın Kızılcabölük Mahallesi’nde yapıldı. 68 maddeden oluşan gündemle toplanan meclis, çalışmalarına önümüzdeki hafta devam edecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Ekim 2016 Cumartesi, 14:32

Her ayın ilk toplantısını bir ilçede yapan Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, bu kez Tavas’ta toplandı. Kızılcabölük Mahallesi’ndeki toplantı, Tavas ve Denizli Büyükşehir belediyelerinin hizmetleri anlatan tanıtım filmleri gösterimiyle başladı.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Tavas’ta hizmet için gece gündüz çalışıldığını belirtirken, ilçelerde toplantıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin diğer belediyelere örnek olduğunu söyledi.
denizli_buyuksehir_meclisi_tavas_toplantisi-icccc

“2,5 YILDA BÜYÜK MESAFE ALDIK”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, büyükşehir ile birlikte Tavas’ın farklı bir yürüyüşe geçtiğini, Tavas Belediyesi’nin tüm mahallere, Büyükşehir Belediyesi’nin de tüm Denizli’ye hizmet eder hale geldiğini, geride kalan 2,5 yılda büyük mesafe aldıklarını, Tavas ve Denizli’nin şantiye havasında olduğunu, 2017’de inşaatlar bittiğinde modern alt ve üst yapıların tüm mahallelerde görünür hale geleceğini ifade etti.
denizli_buyuksehir_meclisi_tavas_toplantisi-ic

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SELAMINI GETİRDİ
Ankara’daki 3 günlük ziyaretleriyle ilgili de bilgi veren Zolan, “Bakanlarımıza, bakan yardımcılarımıza, müsteşarlarımıza, genel müdürlerimize derdimizi aktardık. Gittiğimiz her yerde teveccüh görerek dertlerimize derman olma noktasında bize katkı sağladılar. Çarşamba günü akşamı özel bir programda Sayın Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızla bir araya geldik. Üzerimizde kalmasın Sayın Cumhurbaşkanım dedi ki, Denizli’ye benden selam götür. Sayın Cumhurbaşkanımızın hepinize selamı var. Onu da size aktarmış olayım” dedi.

OTOGARI, TAVAS BELEDİYESİ’NE DEVREDİLDİ
Bu arada imzalanan protokolle Büyükşehir Belediyesi, ilçe otogarını 3 yıllığına Tavas Belediyesi’ne devretti. Yasa gereği otogarların Büyükşehir Belediyesi’nce işletildiğine işaret eden Zolan, “Ancak taraflar isterse ilçe belediyelerine devredilebiliyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizdeki otogarları ilçe belediyelerimize devrediyoruz. Bu kapsamda Tavas Otogarı’nı Tavas Belediyemizin işletmesi için devrettik, hayırlı olsun” diye konuştu.
denizli_buyuksehir_meclisi_tavas_toplantisi-icc

ZOLAN’A KÖRÜKLÜ ÇİZME
Konuşmaların ardından Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, Tavas efelerinin simgesi olan körüklü çizme ile Tavas’ın doğal taşlarından yapılmış bir portre resim hediye etti.
denizli_buyuksehir_meclisi_tavas_toplantisi-iccc

ESNAF ZİYARETLERİ
Meclis toplantısı için Tavas’a giden Zolan ve beraberindekiler, Tavas Belediyesi ve ilçe esnafını ziyaret etti. Tavas Belediyesi’nin düzenlediği aşure hayrına katıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak