REKLAMI GEÇ

Büyükşehir ve DESKİ’de ücretlere yüzde 10 zam

Büyükşehir ve DESKİ’de ücretlere yüzde 10 zam

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ ile Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. İmzalanan sözleşmeyle, ücretlere ilk yıl yüzde 10.14 oranında zam yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mart 2015 Salı, 14:50

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yemekhanesi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, uzun ve yorucu bir görüşme sürecinin uzlaşmayla bittiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise, çalışanların emeğini verme konusunda kafalarında soru işareti bırakmama adına tüm imkanları her zaman seferber ettiklerini, göreve geldikleri günden itibaren çalışanların ücretlerini geciktirmediklerini belirtti.

İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle de ilgili bilgi veren Zolan, ücretlere ilk yıl için toplamda yüzde 10.14 artış yapılacağını, artış oranının ikinci yıl yüzde 7.8 ve üçüncü yıl ise yüzde 7.5 olacağını, bu oranların enflasyonun gerisinde kalması halinde fark ödeneceğini kaydetti.

Yönetim olarak ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan zolan,“Üç yıl önce de yine şartlarımızı zorlayarak bir noktaya geldik. İnşallah hayırlı olacak. Yeter ki huzurumuz, iş barışımız yerinde olsun. Milletimize gece-gündüz hizmet edelim. Milletimizin ihtiyaçlarını, taleplerini birlikte karşılayacağız. Sizler benim yol arkadaşlarımsınız. Denizlimize beraber hizmetkar olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ve DESKİ Genel Müdürü Güngör, toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Mayıs 2024 Salı 15 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba 15 28Çok Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Çok Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 14 29Az Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 31Az Bulutlu