REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den 230 milyon liralık dev yatırım

Büyükşehir’den 230 milyon liralık dev yatırım

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek ilk kez yağmur suyu hatları döşeyeceği dev altyapı yatırımının temel atma töreni yapıldı. Toplam 685 kilometrelik bölgedeki 2 etabın maliyetinin 230 milyon liranın üzerinde olduğunu açıklayan Başkan Zolan, “Denizli Türkiye’nin en düzenli ve en yeni altyapısını tamamlamış bir şehir haline gelecek” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Eylül 2020 Cuma, 16:27

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek, ilk kez yağmur suyu hatları döşeyeceği altyapı yatırımının temel atma töreni pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapıldı.

Sevindik Mahallesi’nde gerçekleştirilen törene, önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı.

Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada, bir şehrin olmazsa olmazının altyapı olduğuna dikkat çekerek, “Bir şehirde altyapı yoksa, o şehrin üstü ne kadar güzel olursa olsun, yapılar ne kadar renkli olursa olsun hiçbir anlamı yoktur. Üstyapıyı anlamlı ve sürdürülebilir kılan, bir şehirde yaşama kalitesini en üste çıkaran altyapıdır” dedi.

“AYNI ANLAYIŞ VE RUHLA”
Başkan Zolan, “Birlikte çalışma şansına sahip olduğum Sayın Nihat Zeybekci Bakanımızın belediye başkanlığı döneminde ilk kez ciddi, planlı ve projeli altyapının temeli 2008 yılında atıldı. Bu hassasiyeti ve vizyonu bize gösteren Nihat Zeybekci Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. 2011 yılında başkan yardımcılığımdan başkanlık görevine geçmeyi Allah’ım nasip etti. Aynı anlayış ve ruhla yapılması gereken neyse çok şükür gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. Temelini attıkları Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerine toplam 295 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşa edeceklerini belirten Başkan Zolan, “Çok şükür biz cesaret ettik, vatandaşımız sabrediyor, destek oluyor ve bu sorunlar ortadan kalkıyor. İnşallah en kısa zamanda tamamlamayı Allah’ım nasip etsin. Dokuzkavaklar, Anafartalar, Aktepe, Karşıyaka’nın bir kısmı ve Deliklitaş Mahallesi’nde de hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Toplam 685 kilometrelik her 2 etabın maliyeti 230 milyon liranın üzerindedir. Sevindik, Sümer ve Karşıyaka altyapı hattımızın maliyeti ise 109 milyon liradır” dedi.

KAYIHAN, HÜRRİYET VE ASMALIEVLER’E MÜJDE
Bunun yanında Yenişehir Mahallesi’ne 72 km içme suyu hattı, Adalet ve Bereketler Mahallesi’ne yağmur suyu hattı, Yenişafak Mahallesi’ne kanalizasyon hattı, Zafer ve Akçeşme mahallelerine ise yağmur suyu hattı döşeyeceklerini belirten Başkan Zolan, Kayıhan, Hürriyet ve Asmalıevler mahalleleri için de müjde verdi: “Allah nasip ederse bu mahallerimizin de altyapısı baştan aşağıya değişecek ve o güzelliklere kavuşacak. Bu çalışmalar yapıldığında artık Denizlimizin acil bekleyen sorunu kalmayacak. Denizli Türkiye’nin en düzenli ve en yeni altyapısını tamamlamış bir şehir haline gelecek” diye konuştu.

AKBAŞ BARAJI MÜJDESİ DE VERİLDİ
2017’de inşası tamamlanan Akbaş Barajı’nın önümüzdeki yaz Denizli merkeze içme suyu olarak geleceğini müjdeleyen Başkan Osman Zolan, “Şehrimizde su güvenliği noktasında derin bir nefes alacağız. Bizlerin ve büyüklerimizin yaptığı işler öyle günlük değil, Nihat Bakanımızın arzusu ile başlayan Akbaş’taki hem sulama hem içme suyu kaynağını inşallah Denizlimize aktaracağız. Suların iletim hatlarıyla ilgili çalışmalar son hızla devam ediyor. Bu konuda başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, emek veren tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Ortak sevdamız Denizli, hep beraber inşallah durmayacağız, beraber koşacağız” diye sözlerini tamamladı.

Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız ise, Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi ve ilçelerde cesurca gerçekleştirdiği altyapı yatırımlarının kendisini gururlandırdığını belirtti. Yıldız, “Daha önce 5 mahalle için altyapı temel atma törenine katılmıştık, bugün de buradayız. Hemşehrilerimize düşen, altyapıyı daha dikkatli kullanmalarını ve yapılaşmayı buna göre gözetmelerini rica ediyorum. Büyükşehir Belediyemizi ve çalışanlarını kutluyorum” diye konuştu.

“BELEDİYECİLİK NASIL YAPILIR ADETA DENİZLİ’DE SERGİLENMİŞ”
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan da, AK Parti belediyecilik hizmetlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Denizli’de de 2004 yılında önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile başladığına dikkat çekti. Özkan, “Altyapı olmadan bir şehre belediyecilik hizmetlerinin gelebilmesi mümkün değil. Gelecek kuşaklara bırakabileceğimiz büyük hizmetlerin temelini atıyoruz. Bugüne kadar Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde şehrimize yapılan hizmetlerden dolayı milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bu hizmet anlayışının şehrimizde liderliğini yapan Nihat Zeybekci Bakanımıza, şehrimize yaptığı hizmetlerle Denizli tarihine imza atan Osman Zolan Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ise, 2,5 ay önce Denizli’de göreve başladığını belirterek, burada iş bilen isimler tarafından önemli hizmetler yapıldığını gördüğünü belirtti. Vali Atik, “Belediyecilik nasıl yapılır adeta Denizli’de sergilenmiş. Bunun mimarı, tanımaktan şeref duyduğum Nihat Zeybekci Bakanımız, devamında çok kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile bu anlayış devam etmiş. Denizlimiz Türkiye’de yaşanabilir ve belediyecilik anlamında çok kıymetli bir yere taşınmıştır” dedi.

“30 YIL BOYUNCA İÇME SUYU SORUNU OLMAYACAK”
Önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı olarak seçildiği dönemde Denizli’de yaşanan olumsuzlukları hatırlatarak, ilk yapmaları gereken işin altyapı olduğunu gördüğünü ifade etti.

Nihat Zeybekci, “2008 yılında şehrin ana çekirdeğinde altyapı çalışmasına başladık, İncilipınar, Lise Caddesi, Bayramyeri, Kayalık Caddesi, İkinci Ticari Yol, İstasyon Caddesi, Atatürk Bulvarı’ndan İzmir asfaltına kadar altyapısını, üst yapısını yaptık. Yaparken zorluklar yaşadık. Akbaş Barajını bu şehrin nüfusunun 1 milyonun üzerine çıkacağını öngördüğümüz için Honaz Dağı’nın tepesine yaptık. Şehrimizin önümüzdeki 30 yıl boyunca içme suyu sorunu olmayacak” diye konuştu.

“DENİZLİ, EGE’NİN, TÜRKİYE’NİN PARMAKLA GÖSTERİLEN ŞEHRİ OLDU”
Denizli’nin büyük bir ivme kazandığına dikkati çeken Zeybekci sözlerini şöyle sürdürdü; “2004 yılında yola çıktığımızda sloganımız şuydu; ‘Denizli hak ettiğini alacak’, ‘Denizli Ege’nin vizyon şehri olacak.’ 2009 seçimlerine giderken ‘Denizli, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak ve dünya şehri olacaktır’ dedik. Bugün geldiğimiz bütün standartlarda Denizli hak ettiğini aldı, almaya devam ediyor. Denizli, Ege’nin, Türkiye’nin parmakla gösterilen şehri oldu. Başta milletvekillerimiz, il başkanlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber bu şehre hizmet yağdırmaya devam edeceğiz” dedi.

DEV BORU HATLARINDAN OTOMOBİL GEÇTİ
Konuşmaların ardından dualar eşliğinde altyapı projesinin temeli atıldı. Törende alt yapı çalışmasının büyüklüğüne dikkat çekmek için ilginç bir sürprize imza atıldı. Döşeme çalışmasına başlanan 2400 santimetre çapındaki dev yağmur suyu bağlantı borularının içerisinden otomobil geçerek, katılımcılara unutulmaz bir an yaşattı.

Büyük beğeni toplayan sürpriz uzun süre alkışlandı.

Yorumlar

Onur   -  Bağlantı 5 Eylül 2020, 14:30

Bu tarz çalışmalarda asfalt hemen yapılamıyor çünkü içerideki beton ve malzemenin sıkışması/oturması belli bir zaman alıyor. Bu süre gözetilerek maalesef belli bir süre beklenilmesi gerek. Yoksa sürekli asfaltı kazıyıp yeniden dökmek gerekiyor.

Mustafa KÜTÜKCÜ   -  Bağlantı 4 Eylül 2020, 17:56

Vatandaş yapılan hizmetlerin farkında ve takdirle karşılıyor, emek verenleri tebrik ediyor. Ah bir de hizmetler eziyete dönmese. Altı yapılan yolların üstü hemen asfaltlansa.Araçların yıpranması, parça parça dökülmesi önlense.Ah ne güzel olurdu…

Kazım Dalarslan   -  Bağlantı 4 Eylül 2020, 17:32

Helal olsun size yaptığınız hizmetler ve yatırımlar için

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak