REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den akıllı ulaşımda akıllı çözümler

Büyükşehir’den akıllı ulaşımda akıllı çözümler

Denizli Büyükşehir Belediyesi, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak sürdürdüğü akıllı ulaşım tekniklerini başarı ile sürdürüyor. Bilgisayar veya akıllı cihazlarından belediye otobüslerinin anlık konum bilgileri ve otobüs hareket saatleri gibi birçok bilgiye anında ulaşan vatandaşlar sistemden övgüyle söz ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Aralık 2021 Salı, 14:43

Türkiye’de ilk kez yerli ve milli olarak geliştirilen Trafik Yönetim Sistemi ile Ulaşım Portalı, Toplu Taşıma Denetim Sistemi, Yeşil Dalga Sistemi gibi akıllı şehir uygulamalarını Denizlilerinin hayatına kazandıran Denizli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma sisteminde örnek çalışmalarını başarı ile sürdürüyor.

Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehir uygulamalarından biri olan “Ulaşım Portalı” vatandaşların sıklıkla kullandığı uygulamalardan biri olmaya devam ediyor.

Vatandaşlar masa üstü bilgisayar veya akıllı cihazlarından belediye otobüslerinin anlık konum bilgileri, otobüs hareket saatleri gibi birçok bilgiye anında ulaşıyor. Uygulamada otobüslerin anlık konum bilgileri, otobüs hareket saatleri, kart dolum noktaları, duraktan geçen hat bilgileri, kart türleri ve ücret tarifeleri, ulaşımla ilgili anlık duyuru ve haberler, talep, öneri ve şikayet erişimi, iletişim bilgileri, etrafımdaki duraklar ve çevremdeki otobüsler gibi birçok veri anlık olarak izlenebiliyor.

ULAŞIM PORTALI: https://ulasim.denizli.bel.tr
https://ulasim.denizli.bel.tr adresi ile giriş yapılan Ulaşım Portalı’nda yer alan seferlerin vatandaşların talepleri doğrultusunda sürekli incelendiği ve sefer yoğunluklarına göre günlük sefer sıklıklarının belirlendiği ifade edildi. Özellikle hafta sonu yolculuk taleplerinin azalması ile birlikte otobüs sefer sıklıklarında değişiklikler yapıldığı kaydedilirken, sefer değişikliklerinin ulasim.denizli.bel.tr üzerinden veya kentin belirli noktalarında bulunan akıllı durak ekranlarından, otobüs duraklarında bulunan QR kodlu bilgi levhalarından da anlık olarak takip edildiği belirtildi.

Yorumlar

süleyman   -  Bağlantı 15 Aralık 2021, 14:29

Cumartesi günleri körüklü otobüsleri seferlerden çekiyorlar küçük otobüs veriyorlar, kalabalıktan otobüste tek ayak üstünde duruyor yolcular.

Hasan ERMİŞ   -  Bağlantı 15 Aralık 2021, 08:59

İstediğiniz kadar portal istediğiniz kadar takip programı yapın tarfiğin içinden çıkılmaz hal alıyor. Üçgene 4 şeritli yoldan gelip 1 şeritli yoldan çıkıyorsunuz. 1200 Evler- Yenişehir – Kınıklı tarafına gelen acil bir çevre yoluna ihtiyacımız var.

Gürsel Erdemir   -  Bağlantı 15 Aralık 2021, 01:19

Yaklaşık 10 bin kişinin yaşadığı Kayakoy Toki konutlarina ulaşım sadece belediye otobüsleri ile yapılabiliyor. Büyükşehir Belediyesi buraya minubus hattı ve taksi durağı acmali. Otobüsler yetersiz kalıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Mayıs 2024 Salı 15 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba 15 28Çok Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Çok Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 14 29Az Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 31Az Bulutlu