REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den doğa ve çevre dostu bir yatırım daha. Baklan Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı yapıldı

Büyükşehir’den doğa ve çevre dostu bir yatırım daha. Baklan Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin tamamladığı ve bölgenin uzun yılardır kanayan yarasına çözüm olan Baklan Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı yapıldı. Arıtılan su ile tesis içerisinde yetiştirilen sebzeleri göstererek suyu iki kez kullandıklarına dikkati çeken Başkan Zolan, çevre yatırımlarının kuraklık ve iklim değişikliğini önlemede hayati derecede rol oynadığını vurguladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ağustos 2022 Salı, 11:13

Doğa ve çevre dostu yatırımlara imza atmayı sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Baklan ilçesinde yapımını tamamladığı Baklan Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılış törenini gerçekleştirdi.

Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Niyazi Türlü, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın, Serhat Akbulut ile Ömer Faruk Özer, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever açılış töreninde, yapılan çalışma ve hizmetler nedeniyle Başkan Osman Zolan’a teşekkür ederek, “Baklan coğrafi konumu itibariyle biraz kenarda kalmış, kaderine terk edilmiş durumdaydı. Zatıâlinizle il ve ilçe teşkilatımızla birlikte Baklan’ın adeta 2014’ten bugüne kaderi yeniden yazıldı. O eski makûs talihini Baklan artık çok geride bıraktı. Baklan sayenizde çok güzel oldu. Başta sizler olmak üzere tüm ekibinize sonsuz teşekkürlerimi, minnetlerimi sunuyorum” dedi.

BAŞKAN ZOLAN’IN HER YERDE BİR İZİ VAR
AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ise, uzun yıllardır Denizli’de yapılan çalışma ve yatırımlarda Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın büyük emeği olduğunu belirterek, AK Parti belediyeciliğini en güzel şekilde temsil ettiğini ifade etti. Güngör, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’ın bu memlekette her yerde bir izi var. Allah O’ndan bin kere razı olsun. Bizler de onun yanında yaptıklarını sizlere anlatmakla mükellefiz. Bu yapılan işlerin iki gayesi olduğuna inanıyorum. Birinci hedefi Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmak, ikincisi de Denizli’de yaşayan bütün vatandaşlarımızın hayır duasını almak. Bu tesisimiz Baklanımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


ARITILAN SU İLE YETİŞTİRİLEN SEBZELER DİKKAT ÇEKTİ
Büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra sadece merkezde değil tüm ilçelerde de yoğun bir çalışma ve yatırım gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Zolan, “Baklan’da taş üstüne taş koyduysak, bunun baş mimarı ve sebep olanı Sayın Cumhurbaşkanımızdır, Allah’ım O’ndan razı olsun. İnşallah aynı anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Dünya standartlarında olan tesisimizi ilçemize kazandırmadan önce Baklan’da içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağıya değiştirdik, ihtiyaç olan yerlere yağmur suyu hatlarımızı inşa ettik” dedi. Atık suyun işlemden geçmeden önceki hali ile arıtılmış halini göstererek arıtma tesislerinin önemini anlatan Başkan Zolan, arıtılan su ile doğal ve sağlıklı ürünlerin üretilebildiğine işaret etti. Burada arıtılan su ile Büyükşehir Belediyesi DESKİ personeli tarafından tesis içerisinde yetiştirilen taze sebzeleri göstererek suyu iki kez kullandıklarına dikkati çeken Başkan Zolan, çevre yatırımlarının kuraklık ve iklim değişikliğini önlemede hayati derecede rol oynadığını vurguladı.

“BİZ BİRLİKTE DENİZLİ’YİZ…”

Başkan Zolan, “Su dünyanın en değerli şeyidir. Su hayattır. Biz Baklan’ımıza her yönüyle hizmet etmek için çalışıyoruz. Ne sorunu varsa, neye ihtiyaç varsa gidermek için gayret ediyoruz. Baklan’ı bu hale getirdiysek, birlikte başardık” diye konuştu. Tesisin hayırlı olmasını dileyen Başkan Zolan, “Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Biz birlikte Denizli’yiz, birlikte Baklan’ız. Birlikte olursak bir anlamımız var. Allah’ım birliğimizi daim eylesin” dedi.

Konuşmaların ardından Baklan Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı yapıldı. Başkan Zolan ve beraberindekiler tesiste bir süre incelemede bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

_

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
1 Şubat 2023 Çarşamba 0 5Hafif Kar Yağışlı
2 Şubat 2023 Perşembe -1 9Parçalı Bulutlu
3 Şubat 2023 Cuma 2 10Yağmurlu
4 Şubat 2023 Cumartesi 3 6Yağmurlu
5 Şubat 2023 Pazar 0 4Parçalı Bulutlu

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

_

Denizli Harita

denizli-side

http://adres.denizli.bel.tr/

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

_

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26

_