REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den haşereyle mücadele dersi

Büyükşehir’den haşereyle mücadele dersi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, haşereler ve diğer zararlılarla ilgili bilinçli ve etkili mücadele için ilçe belediyelerine eğitim verdi. Haşere ile mücadelede artık ilçe belediyeleri yetkili olacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Şubat 2015 Pazartesi, 11:53

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürlüğü, haşereler ve diğer zararlılarla bilinçli ve etkili mücadele için tüm ilçe belediyelerindeki ilgili personele eğitim verdi.

denizli-buyuksehir-ilce-belediyelere-hasere-egitimi-ic

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü binasında düzenlenen eğitime, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, Sağlık İşleri Müdürü Günay Kanber ve ilçe belediyelerinden gelen personel katıldı. Yapılan biyosidal ürünler ve uygulama yöntemleri konulu eğitimde, açık ve kapalı alan haşere ve larva uygulamaları, kullanılacak biyosidal ürünlerin bilgileri, kullanım dozları, uygulama teknikleri hakkında bilgiler verilerek, sivrisinek, karasinek, kene, fare gibi zararlılara karşı bilinçli ve etkili mücadele edilmesi anlatıldı. Eğitimin ardından tüm ilçelerdeki personele periyodik olarak haşere ve diğer zararlılarla mücadelede kullanılmak üzere biyosidal ürünler de Büyükşehir Belediyesi tarafından verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, vatandaşların huzur ve rahatı için Büyükşehir Belediyesi’nin gerek eğitim gerekse diğer faaliyetler konusunda ilçe belediyelerine her türlü desteği verdiğini söyledi. Önceliklerinin insan ve çevre sağlığının sürekliliği olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, “Büyükşehir Belediyemiz düzenlenen eğitim çalışmasında, haşere ile mücadele konusundaki bilgi ve tecrübelerini ilçe belediyelerimize aktardı. Bundan böyle haşere ile mücadele konusunda ilçe belediyelerimiz yetkili olacak” dedi.

Gökoğlan, eğitimin yanında ilçe belediyelerine haşere ile mücadelede kullanılmak üzere biyosidal ürünler de verdiklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak