REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den üniversite-şehir bütünleşmesine katkı. PAÜ’de Gençlik Noktası açıldı

Büyükşehir’den üniversite-şehir bütünleşmesine katkı. PAÜ’de Gençlik Noktası açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, üniversite-şehir bütünleşmesine katkı sağlayacak Gençlik Noktasını PAÜ’de hizmete açtı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Noktası, gençlerin Büyükşehir Belediyesinin sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinden haberdar edilmelerinin yanında Gençlik Meclisi ile yönetim süreçlerine dahil olmalarını imkan sağlayacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mayıs 2023 Cuma, 10:55

Genç Dostu Belediye unvanı bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, üniversite-şehir bütünleşmesine katkı sağlayacak Denizli Büyükşehri Belediyesi Gençlik Noktasını Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yerleşkesinde hizmete açtı. PAÜ Merkez Yemekhane binasında hizmete giren tesisin açılış törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, davetliler ve üniversite öğrencileri katıldı. Üniversitelilerin Büyükşehir Belediyesinin sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinden haberdar edilmelerini sağlayacak Denizli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Noktası, ayrıca gençlerin Gençlik Meclisi ile yönetim süreçlerine dahil olmalarını imkan sağlayacak. Üniversiteli gençlerin Büyükşehir Belediyesinden öneri ve taleplerini alacak Gençlik Noktası, üniversite toplulukları ile Gençlik Meclisinin işbirliklerini de artıracak.

GENÇLERİN HAYALİ GERÇEKLEŞTİ
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, gençler olarak uzun süredir böyle bir mekanı hayal ettiklerini belirterek, Başkan Zolan’a bu taleplerini ilettiklerinde hemen olumlu yanıt verdiğini söyledi. Gençler için büyük bir imkan olan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Noktasında toplantı, etkinlik ve eğitim çalışmaları yapabileceklerini ifade eden Birden, “Burası çok amaçlı güzel bir mekan. Başkanımız Sayın Osman Zolan bu hayalimizi gerçekleştirdi. Her talebimize olumlu yanıt veren Başkanımız Sayın Osman Zolan’a ve Gençlik Noktası için PAÜ’de yer tahsisi yapan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutluhan’a teşekkür etti.

ÜNİVERSİTE-ŞEHİR BÜTÜNLEŞMESİNDE TÜRKİYE’YE ÖRNEK
PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ise, üniversite gençliğinin başta akademik ve sosyal olmak üzere her boyutu ile gelişmesini amaçladıklarını söyledi. Başkan Zolan’a teşekkür eden Rektör Kutluhan, “Bunu başka yerlerde ve diğer üniversite rektörleriyle de konuşuyoruz. Herkes bize gıpta ediyor. Çünkü biz ne zaman Başkanımızın kapısını çalsak, o gün bizi hiç eli boş döndürmüyor” dedi. Gençlik Noktası için yer istediğinde kendilerinin de hemen en güzel bölgede yer tahsisi yaptığını kaydeden Kutluhan, “Belli ki burada çok iş yapılacak” diye konuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin PAÜ’den daha fazla kültür ve sanat etkinliği yaptığını belirten Kutluhan, gençlerin bu etkinliklere katılımının daha kolay olabileceğini, ayrıca üniversitelilerin Gençlik Noktasından Büyükşehir Belediyesinden taleplerini daha kolay ulaştırabileceğini belirterek, mekanın üniversite-şehir bütünleşmesi bakımından Türkiye’ye örnek olmasını temenni etti.

GENÇLİK NOKTASI BİRÇOK EKSİKLİĞİ GİDERECEK
Başkan Zolan, hizmete açtıkları Gençlik Noktasında Denizli Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği spor, kültür, sanat ve eğitim faaliyetlerinin PAÜ’de gençlere duyurulacağını, aynı zamanda öğrencilerin tesisin tüm imkanlarından da faydalanacağını söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin her gün farklı etkinlikler yaptığını ancak bunu üniversite içinde duyurulmasında zorlanıldığını ifade eden Başkan Zolan, “İnşallah Gençlik Noktamız bu eksikliği giderecek” dedi. Gençliğe güvendiklerini anlatan Başkan Zolan, dersler kadar sosyal hayatın da önemli olduğunu belirterek, Gençlik Noktasının hem eğitim anlamında gençlere katkı sağlayacağını, hem de Büyükşehir Belediyesi etkinliklerini öğrenmeye imkan vereceğini, bunun yanında gençlerin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile işbirliğini artırarak yönetim süreçlerine dahil olabileceğini ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR’İN TÜM İMKANLARI GENÇLER İÇİN SEFERBER
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin eğitim, proje ve birçok faaliyetinin olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Sizler de fikir ve önerilerinizi söyleyin. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak neye ihtiyacınız varsa, sizlere katkı sağlayacaksa tüm imkanımızı seferber ederiz. Gençlik Noktamız hayırlı uğurlu olsun” diyerek katkılarından dolayı PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

_

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
30 Mayıs 2023 Salı 14 22
31 Mayıs 2023 Çarşamba 13 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
1 Haziran 2023 Perşembe 14 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
2 Haziran 2023 Cuma 16 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
3 Haziran 2023 Cumartesi 14 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

_

Denizli Harita

denizli-side

http://adres.denizli.bel.tr/

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

_

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26

_