REKLAMI GEÇ

Cenaze araçları Soma’ya gitti

Cenaze araçları Soma’ya gitti

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Manisa’nın Soma ilçesindeki bir maden ocağında meydana gelen olayda hayatını kaybeden işçiler için taziye mesajı yayımladı. Zolan mesajında, Soma’da hepimizi acıya boğan bir kaza yaşandı. Son derece üzücü bu felaket hepimizi derinden üzdü. Cenaze yıkama ve nakil araçlarını Soma’ya gönderdik” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Mayıs 2014 Çarşamba, 16:01

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Soma’da meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak taziye ve geçmiş olsun mesajı yayınladı. Türkiye’yi yasa boğan faciadan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Başkan Zolan, göçük altında kalan tüm madencilerin bir an önce kurtarılarak sevdiklerine kavuşması temennisinde bulundu.

Mesajında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Zolan şunları kaydetti: “Tüm Türkiye büyük bir acıyı yaşıyor. Ekipler yaralıları kurtarmak için seferber olmuş durumda. Elbette böyle bir kazanın hiç olmamasını çok isterdik. İnsan hayatından daha değerli hiçbir şey yok. Allah vefat eden işçilerimize rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Geride bıraktıkları yakınlarına sabır diliyorum.”

CENAZE ARAÇLARI GÖNDERİLDİ
Soma’dan talep edilen 3 cenaze yıkama ve 3 nakil araçlarını gönderdiklerini ve üzerlerine düşeni yerine getirmeye hazır olduklarını belirten Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak acılı ailelerimizin yanında olmak adına üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Talihsiz kazanın hemen ardından oradaki yetkililer ile iletişime geçtik. Bizden talep edilen cenaze yıkama ve nakil araçlarımızı Soma’ya gönderdik” dedi.

ETKİNLİKLER İPTAL
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Soma faciası nedeniyle etkinliklerini iptal etiğini açıklayan Zolan, “15 mayıs Milli Mücadele Günü etkinliğimizin konser organizasyonu ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapacağımız Yalın konserini iptal ettik. 15 Mayıs günü Kayalık Cami’nden başlayarak Bayramyeri’ne kadar sessiz bir yürüyüş gerçekleştirecek, kayıplarımız için dua edeceğiz. Herkese sabır diliyorum. Şehitlerimizin aileleri artık bizim ailelerimizdir. Çocukları bizim çocuklarımızdır. Yaralı işçilerimizin de bir an önce kurtarılmaları ve sağlıklarına kavuşmaları için dua ediyoruz. Çok üzgünüz. Allah milletimize sabırlar versin ve bir daha böyle acılar yaşatmasın. Yüce Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 38Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 23 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 26 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 42Sıcak