REKLAMI GEÇ

Çinli diplomat veda için geldi

Çinli diplomat veda için geldi

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Su Gaochao, Vali Şükrü Kocatepe’ye veda ziyaretinde bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Nisan 2016 Cuma, 15:17

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Su Gaochao, ataşe Ji Wei ile birlikte Vali Şükrü Kocatepe’yi ziyaret etti. Türkiye’de görev süresinin dolduğunu ve önümüzdeki günlerde ülkemizden ayrılacağını belirten Gaochao, Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarının, Türkiye’ye yaptıkları turistik gezilerde İstanbul’dan sonra Pamukkale ve Denizli’ye özel ve ayrı bir ilgi gösterdiklerini söyledi.

denizli-ye-cin-konsoloslugu-geldi-ic

Denizlililerin Çin’den gelen turistlere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Gaochao, “Denizli’ye gerçekleştirdiğim ikinci ziyaret. Denizli’yi çok güzel buldum. Denizli aynı zamanda çok turist çeken Pamukkale’yi de içinde bulunduran tarihi bir şehir. Bu ziyaretimde gördüğüm bir başka olgu ise Sayın Vali Bey’in liderliğinde Denizli ekonomisinin hızla geliştiği. Denizli şehir merkezindeki ortam çok güzel olmuş. Şehir merkezinin girişleri, havası, doğası mükemmel. Karlı dağlar ise uzaktan şehre ayrı bir güzellik katmış” dedi.

Kocatepe ise ziyareti dolayısıyla Gaochao’ya teşekkür ederek, “Denizli turizm ve ekonomi bakımından ülkemizin önde gelen şehirleri arasındadır. Pamukkale’nin yer aldığı Hierapolis, Laodikeia ve Tripolis gibi 19 antik kenti bünyesinde barındıran Denizli, bir termal sağlık, tarih, kültür ve sanayi şehridir. Denizli; yılın dört mevsiminde turizme hitap eden yapısının yanında halkının da girişimciliği ile ön plana çıktığı örnek illerden biridir. Denizli halkımız, ilimize gelen her ziyaretçiye, Türk misafirperverliğini sonuna kadar gösterir. Denizli ve Çin arasındaki bu dostluk ve misafirperverlik ticari ilişkilerin de geliştirilmesinde olumlu katkılar sağlamasını temenni ediyorum” dedi.

denizli-ye-cin-konsoloslugu-geldi-ic-1

Denizli’nin tarihi, turizmi, kültürü, sanayisi ve ekonomisi hakkında bilgiler de veren Kocatepe, ziyaretin anısına Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Su Gaochao’ya çeşm-i bülbül hediye etti. Gaochao da Kocatepe’ye geleneksel Çin nakış işlemesi verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak