REKLAMI GEÇ

Çocuk Meclisi’nde Şafak başkan

Çocuk Meclisi’nde Şafak başkan

Denizli Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 6’ncı seçimli genel kurulunda, 30 oy alan Yiğit Şafak başkanlığa seçildi.

/ DENİZLİHABER / 19 Ocak 2010 Salı, 16:50

Denizli Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin, 6’ncı Seçimli Genel Kurulu’nda başkanlık için yarışan 15 adaydan, 30 oy alan Denizli Merkez İlköğretim Okulu 4. Sınıf Öğrencisi Yiğit Şafak, meclis başkanlığına seçildi.

Katılımcı yönetim anlayışını toplumun tüm kesimlerine yaymayı amaçlayan Denizli Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin genel kurulu, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapıldı. Katılımın yoğun olduğu genel kurulda, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar da çocukları yalnız bırakmadı. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, genel kurulda yaptığı konuşmada çocuklara nasihatlerde bulundu. Denizli Belediyesi ve Kent Konseyi’nin, kenti daha yaşanabilir bir hale getirmek için çalışmalar yaptığını dile getiren Çınar, “Denizli’yi sahiplenin. Kent içinde gördüğünüz eksiklikleri düzetmek için fikirlerinizi ortaya koyun. Yaşadığınız kente sahip çıkmak için öncelikle o kentin değerlerini bilmelisiniz” dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hayrettin Duran’ın başkanlık ettiği divanın oluşturulmasının ardından, başkan adayları yaptıkları kısa konuşmalarda kendilerini tanıttı, hedeflerini anlattı ve oy istedi. Daha sonra ise oylamaya geçildi. Toplam 120 üyenin oy kullandığı seçimlerde 30 oy alan Yiğit Şafak, meclisin yeni başkanı oldu. Yiğit Şafak’tan sonra en yüksek oy alan Hanife Büşra Çetin ve Aytolun Gürcan da başkan yardımcılığına seçildi. Adaylar içerisinden yüksek oy alan 6 aday ise çocuk Meclisi Yürütme Kurulu üyeliği görevini üstlendi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Mayıs 2024 Perşembe 19 31Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma 15 28Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 14 29Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 16 32Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi 15 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı