REKLAMI GEÇ

Çocuk Meclisi’nde seçim heyecanı

Çocuk Meclisi’nde seçim heyecanı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin 12. Seçimli Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Çocuklara seslenen Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “Sadece büyükler karar alsın çocuklar uygulasın değil, sizlerin de düşünceleri bizlere ışık tutsun istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mart 2015 Pazar, 13:21

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri seçim heyecanı yaşadı. Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin 12. Seçimli Olağan Genel Kurulu Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Genel Kurula Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar ve Çocuk Meclisi üyeleri katıldı. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli’nin büyükşehir olması ile birlikte kent konseyi kültürünü ilçelerde de yaygınlaştırmaya çalıştıklarını belirterek, “Denizli Çocuk Meclisi hangi faaliyetlerde bulunuyorsa, ilçelerimizdeki çocuklarımızda aynı faaliyetlerde bulunsunlar. Gerekirse ortak çalışsınlar, iş birliği yapsınlar. İlçelerimize gidip orada faaliyet yapalım yada Denizli’deki faaliyetlerimize oradaki çocuklarımızı getirelim istiyoruz” dedi. Denizli’deki çocukların şanslı olduğunu ifade eden Değirmenci, “Neden? Çünkü Türkiye’nin en güzel şehrinde yaşıyor, en temiz ve en yeşil şehrinde yaşıyorlar. Bu güzellikleri belediyeler yapıyor ama korumak, devam ettirmek ve sürdürebilmek sizlere bağlı. Biz bugüne kadar ne yaptıysak hepsini çocuklarımız ile birlikte çocuklarımız için yaptık. Biz biliyoruz ki, bir projenin doğruluğuna çocuklar inanırsa onlar anne, babalarını ve arkadaşlarını ikaz eder ve yanlış yaptırmazlar” dedi. 

BAŞKAN YÜCEL, YENİDEN SEÇİLDİ
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gerçekleşen seçimde mevcut Başkan Enes Can Yücel, yeniden Çocuk Meclisi Başkanlığı’na seçildi. Yücel, teşekkür konuşmasında, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi olarak görev süremiz içerisinde çeşitli inceleme gezileri, tiyatro etkinlikleri ve projeler yaptık. Bize bu imkanı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve Kent Konseyi Başkanımız Ali Değirmenci’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Temmuz 2024 Cuma 21 34Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 20 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 37Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 38Sıcak
30 Temmuz 2024 Salı 25 39Sıcak