REKLAMI GEÇ

Çocuklara çöpten bonus

Çocuklara çöpten bonus

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehir merkezinde 7 noktaya yerleştirdiği pet, cam ve alüminyum atıklarının toplandığı Atıkmatik’in tanıtımı, törenle yapıldı. Törende 4. Sınıf öğrencilerine, atıkmatik kartı dağıtıldı. Atikmatiğe atılan her atıktan puan kazanacak olan öğrencilere, topladıkları puan karşılığında tabletten bisiklete, futbol topundan boya setine kadar çeşitli hediyeler verilecek.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 11 Mart 2015 Çarşamba, 11:45

Denizli Büyükşehir Belediyesi, alüminyum, pet, cam ve metal atıkların ayrıştırılarak toplanması için yerli bir firma tarafından üretilen atıkmatik kumbaralarını şehrin 7 noktasına yerleştirdi. Atıkmatiklerin tanıtımı Çınar Meydanı’nda düzenlenen törenle yapıldı.

denizli-buyuksehir-belediyesi-atikmatik-ic
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, katı atıkların ayrıştırılarak depolanması, atık su arıtma tesisi ve her sokağın süpürülmesi gibi çalışmalarla Türkiye’nin en temiz, en sağlıklı ve en çevreci ili seçildiklerini hatırlatarak, “Biz daha temiz bir Denizli için çalışıyoruz. Gelecek nesillere daha temiz bir Denizli bırakmak için çalışıyoruz. Ancak, bunu hep birlikte tüm Denizli halkı ile birlikte yapmalıyız. Daha da önemlisi, gelecek nesillere yani çocuklarımızı da bu anlayışı aşılamamız gerekiyor” dedi.

Atikmatik kumbaralarının Denizlili bir firma tarafından üretildiğini belirten Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi’nin Denizli’ye kazandırdığı atıkmatik kumbaraları ile hem yerli firmamıza, hem de geleceğimize sahip çıkmış oluyoruz” diye konuştu.

denizli-buyuksehir-belediyesi-atikmatik-ic-1
ÇOCUKLARA HEDİYELER VERİLECEK
Çocukları pet, cam ve alüminyum gibi atıkların ayrıştırılarak toplanmasına özendirmek amacıyla 4. sınıf öğrencilerine atıkmatik kartı verildi. Atıkmatiğe atılan her atıktan kartlara puanlar yüklenecek. Öğrenciler, topladıkları puan karşılığında tablet bilgisayar, bisiklet, top, tişört, boya seti gibi çeşitli hediyeler kazanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak