REKLAMI GEÇ

Çöp bidonu kullanımı Yenişehir’de de başladı

Çöp bidonu kullanımı Yenişehir’de de başladı

Denizli Belediyesi’nin sokak aralarında bulunan çöp konteynırlarını kaldırılarak, yerine çöp bidonlarını kullanma uygulamasına, Yenişehir Mahallesi de dahil oldu.

/ DENİZLİHABER / 11 Şubat 2010 Perşembe, 09:21

Denizli Belediyesi’nin kent genelinde sürdürdüğü çöp konteynırı yerine çöp bidonu kullanımı uygulamasına, Yenişehir Mahallesi’nde de başlandı. Uygulama hakkında Denizli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bölgede bulunan vatandaşları bilgilendirmek adına bir toplantı düzenledi. Toplantıya, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sibel Çizmecioğlu ile site yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Uygulama ile amaçlarının daha sağlıklı bir kent yaratmak olduğunu dile getiren Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, söz konusu uygulamayla çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçileceğini söyledi. Uygulamanın, Denizli’nin büyük bir bölümünde başarıya ulaştığını dile getiren Gökoğlan, “Sağlıklı bir toplum için günümüzün koşullarına göre hareket etmeliyiz. Çöp konteynırı dönemi artık sona erdi. Şimdi plastik, koku, sızıntı yapmayan konteynırları kullanarak, istenmeyen görüntülere son vereceğiz. Bu hem bizim hem çocuklarımızın sağlığı hem de çevre sağlığı açısından son derece önemli. 5 haneye kadar olan apartmanlarda 120 litrelik küçük bidon, daha büyük hanelerde ise 240 litrelik büyük bidonlar kullanılacak. Böylece Denizli içinde hiçbir şekilde çöp poşeti görülmeyecek. Çöpler sizlere dağıttığımız siyah ve mavi torbalara ayrıştırılarak konulacak ve her gün saat 06.00-09.00 arasında ekipler tarafından toplanacak” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Mayıs 2024 Pazartesi 13 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 15 28Parçalı Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 29Parçalı Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 29Parçalı Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 15 31Az Bulutlu