REKLAMI GEÇ

Cumhuriyet resepsiyonunda coşku

Cumhuriyet resepsiyonunda coşku

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 86. yıldönümü nedeniyle, Vali Yavuz Erkmen tarafından verilen Cumhuriyet resepsiyonu, Colessea Otel’de, davetlilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

/ DENİZLİHABER / 30 Ekim 2009 Cuma, 17:28

Törene Denizli Milletvekilleri Mehmet Salih Erdoğan ve Mehmet Yüksel, 11. Motorize Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özsoy, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, askeri erkan, şehit yakınları, gaziler, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri katıldı.

Davetlileri eşi Nevhilal Erkmen ile birlikte karşılayan Vali Yavuz Erkmen, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bugün ulusça çok büyük gurur ve coşkuyla Cumhuriyetimizin 86. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Gönlümüz bugün burada bütün Denizli halkının bir arada olması ve bu coşkuyu yaşamasını istiyor. Ama bu akşam şunu da memnuniyetle görüyoruz, bir taraftan devletimizin yönetiminde bulunan arkadaşlarımız, adliyemizin çok değerli mensupları, silahlı kuvvetler mensubu arkadaşlarımız, işadamı arkadaşlarımız, sivil toplum örgütleri, şehit ve gazi yakınlarımız, huzurevinden çok değerli büyüklerimiz, muhtarlarımız yani her kesim şu anda burada temsil ediliyor. Biz burada birliği beraberliği herkese göstermek istiyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi birlik beraberlik içerisinde Büyük Önder Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine çıkma konusunda hiçbir şeye ihtiyacımız olmadığını ve O’nun hedefini başarabilecek gücün şuanda Türkiye’nin elinde mevcut olduğunu bilerek, o yolda hareket etmemizin yeterli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bize düşen görev de bunu sağlamaktır” dedi.

Vali Yavuz Erkmen’in konuşmasının ardından Cumhuriyetimizin 86. yıl pastası, Vali Yavuz Erkmen, eşi Nevhilal Erkmen, şehit yakınları, gaziler ve 11. Motorize Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özsoy tarafından kesildi. Gecede Ressam Yaşar Çallı Vali Yavuz Erkmen’e Atatürk’ün yağlıboya tablosunu hediye etti. Vali Yavuz Erkmen, ressam Yaşar Çallı’ya hediyesi için teşekkür ederek, tabloyu Valiliğin en güzel yerine asacağını söyledi. Gecede, Harbiye ve Atatürk Marşları’nın coşku içinde söylendi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Mayıs 2024 Cuma 13 27Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 14 28Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 15 31Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi 14 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 14 27Gökgürültülü Sağanak Yağışlı