REKLAMI GEÇ

Cumhuriyetin 95. yılı aynı sevgi ve aynı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetin 95. yılı aynı sevgi ve aynı coşkuyla kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Valilik Binası önünde yapılan kutlama törenlerine halk büyük ilgi gösterdi. Kutlama programı boyunca bayraklar elden düşmezken kalabalığı oluşturan halk, cumhuriyetine geçmişte olduğu gibi bu yılda sahip çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Ekim 2018 Pazartesi, 13:36

Dün valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma törenleriyle başlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Yıldönümü kutlamaları, bugün de devam etti. Her zaman olduğu gibi bu yıl da kutlama törenleri Valilik Binası önünde yapıldı. Tören Vali Hasan Karahan, 11.Komando Tugayı Garnizon Komutanı Vekili Bilal Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın halkı selamlamasıyla başladı.

Vali Hasan Karahan “Türk Milleti’nin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun sembolü ve milletin tarihteki en büyük başarılarından biri olan Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz” diyerek başladığı konuşmasında, “ Cumhuriyet; tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış Yüce Milletimizin kahramanlık ve inançla yaptığı Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ile kurulmuştur.

Cumhuriyet’e uzanan yolun her safhasında, eşsiz kahramanlık destanları yazılmış; Aziz Milletimiz, medeniyet denilen tek dişi kalmış canavara, ezelden beri hür yaşadığını ve ebediyen de hür yaşayacağını, büyük bir gururla haykırmıştır” dedi.

Karahan; Gençlere seslendi

Diğer taraftan gençlere; “Server Gazilerin, Merkez Efendilerin, Ahmet Hulusi Efendilerin evlatları olan sizler” diye seslenen Vali Hasan Karahan, “ Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en gelişmiş ve müreffeh ülkesi oluncaya kadar var gücünüzle çalışmalısınız. Bununla birlikte bilim ve teknoloji yarışının hızla sürüp gittiği dünyamızda Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği siz gençlere düşen görevin, tarihine, vatanına ve öz değerlerine, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak olduğunu da asla unutmamalısınız.


Büyük Önder Atatürk, sizlere güvenini; “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk Milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlâtlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır sözleriyle ifade etmiştir” diye konuştu.

Vali Hasan Karahan’ın konuşmasının ardından kutlama programı, değişik spor dallarında başarılı olan öğrencilere ödülleri verilerek devam etti. Ardından şiir yarışmasında birinci olan şiir okunduktan sonra Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, gösteri yaptı. Daha sonra ise resmi geçit töreni yapıldı.

Geçit törenlerinde sırasıyla öğrenciler, ardından sivil toplum kuruluşları ve son olarak askerler tören alanından geçti. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Gazilerin geçişleri sırasında ise törenleri izleyen vatandaşlar alkışlarla coşkuya ortak oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Temmuz 2024 Cuma 21 34Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 20 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 37Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 38Sıcak
30 Temmuz 2024 Salı 25 39Sıcak