REKLAMI GEÇ

Demokrasi şehitlerine yardım kampanyası

Demokrasi şehitlerine yardım kampanyası

Denizli Büyükşehir Belediyesi, FETÖ/PDY’nin, 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe kalkışmasında şehit olanların aileleri ve gaziler için yardım kampanyası başlattı. Yardım kampanyasına ilk destek Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve protokol üyelerinden geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Temmuz 2016 Pazar, 15:41

FETÖ/PDY’nin darbe kalkışmasının yaşandığı 15 Temmuz gecesinden beri devam eden Demokrasi Nöbeti’ne katılanlar, Delikliçınar Meydanı’nı boş bırakmıyor. 16’ncı gününde, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Eşi Ayşen Zeybekci, Denizli milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin, Vali Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Eşi Berrin Zolan’ın katıldığı Demokrasi Nöbeti’nde şehit aileleri ve gaziler için kampanya başlatıldı.

denizli-buyuksehir-sehit-yakinleri-kampanya-ic-1

ZOLAN: BÜYÜK BİR FEDAKARLIK YAPTINIZ
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı konuşmada, Denizli halkına teşekkür ederek, “Hep yanımızda oldunuz. Yanı başımızda bizi yalnız bırakmadınız. 16 gündür bıkmadan, usanmadan bu alanları doldurdunuz. Gündüz rızkınız için çalıştınız gece demokrasi nöbeti tuttunuz. Büyük bir fedakarlık yaptınız. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Denizli olarak üzerimize düşeni hep birlikte yerine getirdik. O darbenin ilk haberini alır almaz. ‘Meydana çıkarsak ne olur, çocuklarımız var, canlarımız var’ diye düşünmeden hainlere karşı dimdik durdunuz. O günden bu güne bu meydanı boş bırakmadınız” dedi.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI
15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için Büyükşehir Belediyesi olarak kampanya başlattıklarını da kaydeden Zolan, “Onların geride bıraktığı insanlara ve gazilerimize destek olmak için Büyükşehir Belediyesi olarak burada Sayın Bakanımızla birlikte bir kampanya başlatıyoruz. Delikliçınar Meydanı’nda 5 ayrı noktada 7 gün boyunca bağış sandıklarımız olacak. Bu millet şehitlerine, yakınlarına gazilerine sahip çıkar. Bunun en güzel örneği inşallah Denizli’de yaşanacak” diye konuştu.

denizli-buyuksehir-sehit-yakinleri-kampanya-ic

İLK KATKI PROTOKOLDEN
Yapılan konuşmaların ardından Bakan Zeybekci, Başkan Zolan ve protokol üyeleri üzerinde “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizin Aileleri ve Gaziler için Yardım Kampanyası” yazılı sandıklara bağış paraları bıraktı. Daha sonra demokrasi şehitleri için dualar okundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 24 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 24 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak