REKLAMI GEÇ

Denizli Barosu’nda tarihi zafer

Denizli Barosu’nda tarihi zafer

Avukat camiası yeni haftaya, Denizli Barosu genel kurulunun pek çoğu için sürpriz olan sonuçlarını tartışarak başladı. Keza 3. Dönem başkanlık koltuğuna oturan Müjdat İlhan’ın firesiz seçilen yönetim kurulu, 30 yıldır elde edilemeyen tarihi bir zaferi yakaladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ekim 2014 Pazartesi, 11:41

Denizli’de hafta sonu yapılan seçimlerle, 1961 yılında Denizli Barosu Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra, tam 27 yıl boyunca aralıksız bu görevi yürüterek muhtemelen dünya hukuk tarihine geçen Denizli Barosu’nun eski başkanlarından Behçet Çomakoğlu’nun son yılları dahil uzun süredir kırılamayan bir rekor kırıldı.

Rakibini aldığı oyla ikiye katlayarak 3. kez başkanlık koltuğuna oturan Avukat Müjdat İlhan’ın yönetim, denetim ve disiplin kurulu listesi, firesiz seçildi. Rakipleri yalnızca, 4 kişilik Barolar Birliği delegasyon listesini delerek, 2 ismi seçtirebildi.

Tarihi rekor olarak nitelendirilebilecek durum ise özellikle yönetim kurulu listesindeki sonuç için söyleniyor. İlhan’ın 10 kişilik yönetim kurulu listesi, hiç firesiz seçilerek Denizli Barosu tarihinin en önemli zaferlerinden birine imza attı.

Denizli Barosu’nun efsane başkanı Çomakoğlu döneminden bu yana gerçekleştirilen tüm seçimlerin neredeyse hepsinde mücadelenin yaşandığı baro genel kurulları sonucu, oluşturulan tüm yönetim kurulları karma yapıya sahipti.

Hatta Behçet Çomakoğlu’ndan sonra bayrağı devralan eski başkanlardan Avukat İsmet Kayhan’ın tek başkan adayı olarak katıldığı seçimli genel kurulda bile yönetim kurulu farklı listelerle delinmiş, Kayhan, o tek başkan adayı olduğu dönemde bile, yönetim kurulunda tamamen kendi ekibiyle görev yapamamıştı.

Kayhan’ın ardından görev yapan Tuncer Yılmaz, Erdal Çam, Yıldırım Aycan ve Adil Demir dönemlerinde de karma yönetim kurulu geleneği bozulmamış, başkanlarca hazırlanan yönetim listeleri sürekli olarak delinmişti.

anons

Koltuğa 2011’de oturdu
Müjdat İlhan, Adil Demir’in 2011 genel seçimlerinde CHP’den Denizli milletvekili adayı olması nedeniyle Baro Başkanlığı görevini bırakmasından sonra gerçekleştirilen ve yalnızca başkan seçiminin yapıldığı 1 Mayıs 2011’deki olağan üstü genel kurulda rakiplerini geride bırakarak başkanlık koltuğuna ilk kez oturmuştu.

2012’de yeniden güven tazeledi
İlhan,  15 Ekim 2012’de gerçekleştirilen olağan genel kurulda, Halil Sarı ve Onur Dayıoğlu’nu geride bırakarak 2. kez başkan seçilmiş, 10 kişilik yönetimine 9 arkadaşını sokmayı başarsa da rakip listelerden bir isim de yönetime girmeyi başarmıştı.

Hafta sonundan tarihi zaferle çıktı
Denizli Barosu’nun hafta sonu gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulunda İlhan’ın yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu ve TBB delege kurulundan oluşan 24 kişilik listesinden 22 isim genel kurulda seçilerek yetki aldı.

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 22 36Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 39Sıcak