REKLAMI GEÇ

Başkan Zolan Ulus Caddesi’nde başlatılan üst yapı çalışmalarını inceledi

Başkan Zolan Ulus Caddesi’nde başlatılan üst yapı çalışmalarını inceledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan alt yapının ardından, üst yapı için çalışmalar başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk kazmanın vurulduğu Ulus Caddesi’nde çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Zolan, “Üst yapı çalışmalarımız tamamlandığında eskiye dair hiçbir şey kalmayacak” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Haziran 2017 Pazartesi, 17:16

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde 3 ayrı etapta hayata geçirdiği alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, dev üst yapı hamlesi başladı. 7 ayrı etapta gerçekleştirilecek olan üst yapı çalışmalarında ilk kazma Ulus Caddesi’ne vuruldu. Çalışmaları yerinde inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Nuriye Çevni ve üst yapı çalışmalarından sorumlu personel eşlik etti.

‘10 MAHALLEMİZDE ALT YAPI ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK’
Yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’de 50-60 yıl önce yapılmış olan bir alt yapı vardı. Küflenmiş su boruları vardı, tıkanmak üzere olan ve dağılmak üzere olan bir kanalizasyon sistemi vardı. Onları da baştan aşağıya yeniledik. Yağmur suyu hattı olmayan yerlere de baştan aşağı yağmursuyu hattı döşedik. Bu iş meşakkatli bir işti, zor bir işti. Alt yapı demek; toz demek, çamur demek ve büyük maliyetler demek. Şehrimizin birçok mahallesinde bu işlere giriştik. Alt yapı çalışmalarına girdiğimiz mahallelerde çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmalar esnasında yollarımızda olağanüstü bozulmalar oldu. Biz geçici asfalt ve yamalarla toz ve çamur sorunlarının önüne geçtik” dedi.

‘ŞİMDİ ÜST YAPI ZAMANI’
Alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını, sıranın üst yapıya geldiğini ifade eden Başkan Zolan, “Şimdi üst yapıyı yapma zamanı. Söz verdiğimiz gibi alt yapısı biten mahallelerde yollarımızı üst seviye bir standarda kavuşturacağız. Eskisinden hiçbir şey kalmayacak. Baştan aşağıya kaldırımları, yolları kazacağız. Toprağın üzerinde eski olan hiçbir şey kalmayacak. Her şeyi yeniden ve sıfırdan yapacağız. Yollarımızda çökmelerin olmaması ve uzun süre dayanması için zemine beton atarak üstüne asfalt dökeceğiz. Yapımlar aşamasında en üst teknolojiyi kullanacağız. Yollarımızla birlikte kaldırımlarımızı da yenileyeceğiz. Cadde ve bulvarlarda yine yöremizin taşı olan traverten taşımızı ve andezit taşını karma bir şekilde kullanacağız” dedi.

‘BU BÖLGEDE BİR DAHA ALT YAPIYA GİRİLMEYECEK’
Yapılan üst yapı çalışmalarının daha uzun soluklu olabilmesi için bütün alt yapı çalışmalarının tamamladığını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bugün Ulus Caddesi’nden bu işi başlattık. Ulus Caddesi şehir trafiğinin yükünü alan, bölgeler arası bağlantı noktası olan bir caddemiz. Üst yapı çalışmalarına buradan başladık ve en kısa zamanda da bitirmeyi arzu ediyoruz. Burada Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak sadece biz çalışmıyoruz. Burada AYDEM’de elektrik hatlarını yerin altına alacak. Artık bu cadde üzerinde sallanan teller ve beton direkler görmeyeceksiniz. Bunun yanında doğalgaz ve Türksat alt yapı çalışmalarını tamamlayacak. Burada diğer kurumlarla birlikte topyekun bir çalışma gerçekleştireceğiz. Biz diğer kuruluşlarla bir yıldır burada yapılması gereken alt yapı çalışmalarının tamamlanması için görüşüyoruz. Çünkü buralarda üstyapı çalışması sona erdiğinde hiçbir kurumun buralarda kazı yapmasını istemiyoruz ve izin de vermeyeceğiz. Baştan aşağıya yenileyeceğimiz bu yollarımızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

‘ŞEHRİN GELECEĞİ BİZİM GELECEĞİMİZDEN DAHA ÖNEMLİ’
Göz boyamak yerine sorunların köküne inerek temelden başladıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Biz de zor bir işe girdik. Vatandaşlarımıza güvenerek bu alt yapı ve üst yapı çalışmalarına başladık. Günlük işlerin peşinde koşmadık, boyayla kınayla uğraşmadık sorunların köküne indik. Biz işi çözeceksek temelden çözeceğiz dedik. Zor bir iş olduğunu bildiğimiz halde, sıkıntı yaşayacağımızı bildiğimiz halde, çok fazla paranın harcanacağını bildiğimiz halde bu işe girdik. Vatandaşlarımız destek oldu, sabretti ve alt yapının tamamlanmasının ardından üst yapı çalışmalarına başladık. Üst yapı da bittiğinde Denizli örnek şehir olacak. Üst yapı çalışmaları sırasında yollar yine kapanacak, yollar kazılacak ama bu artık güzelleştirmek için olacak. Ben vatandaşlarımızdan biraz daha sabır istiyorum. 3-5 ay gibi bir sürede de çalışmaların bittiğini ve Denizli’nin güzelleştiğini hep birlikte göreceğiz. Biz kendi geleceğimizden ziyade şehrin geleceğini düşünüyoruz. Denizli’nin daha iyi olması için gayret gösteriyoruz” dedi.

Yorumlar

çağın   -  Bağlantı 13 Haziran 2017, 02:35

Umarım elektrik tellerini kazmış iken yer altına alırlar yoksa gene yamalı yollar bizi bekler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Haziran 2024 Cumartesi 21 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 39Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 23 37Gökgürültülü Sağanak Yağışlı