Hayvan barınağına herkes tam not verdi, misafirler geldi… - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hayvan barınağına herkes tam not verdi, misafirler geldi…

Hayvan barınağına herkes tam not verdi, misafirler geldi…

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı ilk misafirlerini ağırlamaya başladı. Belediye Başkanı Osman Zolan öğrencilerle birlikte parkı ziyaret etti. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde gerçekleşen anlamlı ziyarete katılan hayvanseverler 5 yıldızlı tesis konforundaki merkeze hayran kaldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Ekim 2018 Perşembe, 18:32

Sokak Hayvanları Kliniği ve Beslenme Odağı’nın kapasitesinin artırmak ve sokak hayvanlarına yönelik daha modern ve konforlu şartlarda hizmet sağlamak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ilk misafirlerini ağırladı.

Anlamlı günde gerçekleşen ziyarete Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, hayvansever dernekleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler tesisteki ilk kabul, kedi ve köpek pansiyonları, serbest gezi alanları, köpek padokları, kedi evleri, ameliyathaneler ve poliklinik servisleri ile Denizli Horoz Evlerini inceledi. Gezi sırasında öğrencilerle birlikte hayvanları seven Başkan Osman Zolan, tesisin 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ilk misafirlerini ağırlamasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Türkiye’de örnek bir proje

Başkan Osman Zolan,”Çocuklarımızla, hayvanseverlerimizle birlikte 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü tam anlamıyla anmak, çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve onları sokak hayvanları ile temas ettirmek için buradayız. Çocuklarımıza, hayvanların hayatımızın içinde olduklarını, insanlar dışındaki canlılar olmadan hayatın anlamsız olduğunu anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Tesisin 135 bin metrekare alana kurulduğuna dikkati çeken Başkan Osman Zolan, ameliyathanelerden laboratuara, kedi evlerinden ilk kabul noktasına kadar merkezin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü ifade ederek, “Çok şükür kullanıma açılıyor. İnşallah yakın bir tarihte de resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Burası Türkiye’de örnek bir proje, en büyük ve en güzel tesislerden biri. Büyükşehir olarak hayvanlara gösterdiğimiz değeri gösteriyor. Hayvanlarda bu dünyanın bir parçası, onları aç, susuz ve sevgisiz bırakmamak gerekiyor. Onları sahipsiz ve tek başlarına bırakmamak gerekiyor. Bu düşünceyle bu projeyi gerçekleştirdik” dedi.

“Çocuklarımız büyük ilgi gösteriyor”

Başkan Osman Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burayı her gün vatandaşlarımız ziyaret edebilecek. Burada çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamış olacağız. Sokak hayvanlarımızla, insanlarımızı buluşturmuş olacağız. Çocuklarımız büyük ilgi gösteriyor. Tüm hayvan severleri buraya davet ediyorum. Okullarımızı da belli programlarla tesisimizde ağırlamak istiyoruz.” Denizli Büyükşehir Belediyesinin çocuklara Trafik Eğitim Pisti’nde trafik, itfaiyede yangından korunma eğitimleri verdiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, “Burada da hayvan sevgisi ile ilgili eğitimler vereceğiz” dedi.

Her şey düşünüldü

Sokak hayvanlarının tüm tıbbi bakım, tedavi ve rehabilitasyonunun yanında tesisteki hayvanların rahat ve mutlu olabilmesi için her şeyin düşünüldüğünü kaydeden Başkan Osman Zolan, “Kedi evlerine tırmanma tahtası, yastıkları, minderleri kondu. Köpek padoklarımızda sıcak havalarda suya girebilecekleri yüzme havuzlarımız var. Burada hangi hayvan neye ihtiyaç duyar, nasıl yaşar ve rahat eder ona göre hareket ettik. Vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte burada vakit geçirebilmesi için seyir terası, dinlenme alanları gibi bölümler de yaptık. Çok detaylı düşünülmüş bir proje. Denizlimizde hayvan sevgisini en üst seviyeye taşımak istiyoruz. Allah’ımın yarattığı canlılara sahip çıkmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Hayvanseverlerden tam puan

Ziyarete katılan Denizli Hayvanları Koruma Derneği Eğitim Komisyonu Üyesi Gülay Başar ise, projenin hayata geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Başar, “Beklediğimiz bir andı bu. Çok şükür, çok mutluyuz. Çok güzel bir bölge, harika olmuş, çok beğendik. Bizler başkanımızla uzun süren görüşmeler yaptık. Sağ olsun başkanımız bizleri çağırdı, fikirlerimizi aldı. Ve şu anda çok mutluyuz, çok güzel bir yer olmuş. Bundan sonra çocuklar buraya gelip güzel zaman geçirebilecekler. İnsanlar artık çocuklarıyla birlikte gönül rahatlığıyla buraya gelebilirler, etkinlikler yapılabilir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Ağustos 2019 Pazartesi 24 38Sıcak
27 Ağustos 2019 Salı 23 38Sıcak
28 Ağustos 2019 Çarşamba 23 37Sıcak
29 Ağustos 2019 Perşembe 22 35Sıcak
30 Ağustos 2019 Cuma 22 35Sıcak

Denizli Harita

denizli-side

http://adres.denizli.bel.tr/

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26