REKLAMI GEÇ

Gençlerden alkışlanacak proje

Gençlerden alkışlanacak proje

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Geleceğe Değer Projesi kapsamında Çal İlçesinin Sazak Mahallesi’ndeki Sazak İlkokulunu ziyaret etti. Okul duvarlarına Türk masal ve mizah kahramanlarını resmeden gençler okul bahçesine ise çocuklar için oyun alanları çizdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Nisan 2017 Cuma, 12:39

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Çal İlçesinin Sazak Mahallesi’nde anlamlı bir projeye imza attı. Gençlik Meclisi kısa süre önce hayata geçirdiği Geleceğe Değer Projesi kapsamında Sazak İlkokulu’nu ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Sazak ilkokulu öğrencilerinin yüzlerini boyayan ve balon dağıtan gençler öğrencilerin oyun oynaması okul bahçesine sek sek gibi geleneksel oyunlar çizerek boyadı. Gençlik Meclisi üyeleri okulun duvarlarına ise Nasreddin Hoca, Karagöz- Hacivat ve Keloğlan gibi Türk mizah ve masal kahramanlarının resimlerini çizerek boyadı. Gençler daha sonra çocuklar ile oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, kendileri için çok anlamlı bir projeye imza attıklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

PROJE SÜRECEK
Geleceğe Değer Projesi ile geleceğin mimarı çocuklar için çeşitli etkinlik ve program yapmaya devam edeceklerini kaydeden Yılmaz, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllüleri olarak öğrencilerimiz ile bir araya geldik. Türk masal ve mizah kahramanlarını tanımaları için duvarlara boyamalar yaptık. Okul bahçesine ise çocukların oynaması için sek sek gibi geleneksel oyunlarımızı çizerek boyadık. Öğrencilerin yüzlerini de boyayarak birlikte eğlenme fırsatı bulduk” dedi.

Projenin süreceğini kaydeden Yılmaz, kendilerine bu fırsatı veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak