REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den üst yapı atağı

Büyükşehir’den üst yapı atağı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde hayata geçirdiği alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapı hazırlıkları devam ediyor. Bayrama kadar çift yönlü trafiğe açılması planlanan Ulus Caddesi’nin ardından Hüdai Oral ve Hüseyin Yılmaz Caddesi’nde çalışmalara başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cinkaya Bulvarı ve Kanyon Caddesi’nde asfaltlama işini tamamladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ağustos 2017 Perşembe, 15:12

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezindeki Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Siteler, Muratdede, İlbade, Akkonak ve Karaman Mahallelerinde hayata geçirdiği dev alt yapı hamlesi tamamlanırken, kısa süre önce başlayan üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Üst yapı çalışmaları 3 gidiş-3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olacak Ulus Caddesi ile başlarken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri Hüseyin Yılmaz Caddesi ve Hüdai Oral Caddesi’nde de çalışmalara başladı. Tamamlanma aşamasına getirilen Ulus Caddesi’nin ise Kurban Bayramı’na kadar çift yönlü trafiğe açılmasının planlandığı kaydedildi.

HÜSEYİN YILMAZ CADDESİ 4 ŞERİTLİ OLACAK
2 gidiş-2 geliş olmak üzere toplam 4 şeritli olacak 1500 metre uzunluğundaki Hüseyin Yılmaz Caddesi’ne 1750 ton asfalt döküleceği kaydedilirken, 3 bölüm halinde yapılacak caddenin bir kısmında hafriyat çalışmalarının tamamlandığı, bordür taşlarının döşenmeye başladığı, kısa süre içerisinde de asfaltlama çalışmalarına geçileceği ifade edildi.

Hüdai Oral Caddesi’nde de hafriyat işlemlerinin başladığı kaydedilirken, güzergah gidiş-geliş olmak üzere 2 şeritli olacak. Ayrıca cep parklanma alanları bulunacak caddeye 1300 ton asfalt döküleceği belirtildi. Alt yapısı tamamlanan bölgelerde hızla üst yapılar yükselirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde ihtiyaç bulunan yollarda da asfaltlama çalışması yapıyor. Bu kapsamda Cinkaya Bulvarı ve Kanyon Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ekipler toplamda 2200 metre olan her iki güzergaha yaklaşık 11.000 ton asfalt döktü.

DENİZLİ’NİN EN NEZİH BULVARI OLACAK
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üst yapıya tamamlamak üzere oldukları Ulus Caddesi’nden başladıklarını hatırlattı. Ulus Caddesi’nde eski olan ne varsa kaldırdıklarını anlatan Başkan Osman Zolan, bölgede çok yoğun bir tempoda çalışıldığını ifade ederek, “Ulus Bulvarını Denizli’nin en nezih, en güzel caddelerinden birisi haline getiriyoruz. Bu bulvarımız Avrupa standartlarında aynı İstiklal Caddesi, Atatürk Caddesi, Lise Caddesi ve Gazi Bulvarı gibi olacak. Ben çalışmalar sırasına sabır gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu nesil alt yapısını tamamladığımız bölgelerde bir daha alt yapı inşaatı görmeyecek” dedi. Üst yapıda çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, bu kapsamda Hüseyin Yılmaz Caddesi ile Hüdai Oral Caddesi’ne başladıklarını, kısa süre içerisinde bu caddeleri bitirip vatandaşların hizmetine sunacaklarını müjdeledi.

“ÖNEMLİ OLAN ESER BIRAKMAKTIR”
Her iki caddeyi de Ulus Bulvarı gibi yoluyla kaldırımıyla baştan aşağı yenileyeceklerini ifade eden Başkan Osman Zolan, “Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz bu makamda bir gün fazla kalalım diye değil kaldığımız sürede bir fazla ne icraat yapabiliriz anlayışına sahibiz. Biz kendi ikbalimizi bir kenara bırakarak Denizli’nin geleceği için elimizi taşın altına koyduk. Önemli olan iz bırakmak, önemli olan eser bırakmaktır. Biz bunun gayreti içindeyiz. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Her gittiğimiz yerde iz bırakmak, eser bırakmak için gece gündüz çalışmaya, vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya, Denizlimizi bir adım daha ileri götürmek için gayret etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 25 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 42Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 43Sıcak