REKLAMI GEÇ

Denizli güzelleşecek

Denizli güzelleşecek

Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı Bilgilendirme toplantısında konuşan Vali Erkmen, ´´Başta kamu yararını gözeterek, bu güzel yerlerimizi, daha da güzel hale getirmek amacıyla ortak fikir çerçevesinde uygulamaya geçirmek istediğimiz konuları görüşme fırsatını bulacağız´´ dedi.

/ DENİZLİHABER / 31 Temmuz 2008 Perşembe, 00:00

Vali Yavuz Erkmen başkanlığında yapılan Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı Bilgilendirme toplantısına Vali Yardımcıları H.İbrahim Ertekin ve Kemal Özgün, İl Jandarma Komutanı Cemal Temizöz, Aydın Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof.Drr. Celal Şimşek, İl Özel İdare yetkilileri ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Vali Yavuz Erkmen toplantı öncesi yaptığı değerlendirmede, Denizli’de yapılması gereken çalışmaları konuşmak üzere bu toplantıyı yapmayı istediklerini belirtti. Vali yavuz Erkmen Türkiye’nin değişik yerlerinde istisna olarak uygulanan Özel Çevre Koruma alanlarından birinin de ilimizde olduğunu söyleyen Vali Erkmen, “Geçmişte yapılan çalışmalar olduğunu ve daha önce yapılan protokolün sonucu belli bir takvim dâhilinde çalışmalar yürütülüyor. Bunları daha somut değerlendirmek, görüşmek ve takvimim işleyişini müzakere etmek üzere ÖÇK Kurumu başkanlığı ile bu toplantıyı yapmak son derece yararlı olacaktır. Başta kamu yararını gözeterek bu güzel ve gözbebeği yerlerimizi ileri de daha da güzel hale getirmek ve bir takım çarpıklıklardan korumak amacı ile ortak fikir çerçevesinde uygulamaya geçirmek istediğimiz konuları görüşme fırsatını bulacağız. Bu bağlamda Prof. Dr. Celal Şimşek hocamıza da çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bazı konular Aydın Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nu da ilgilendiriyor” diye konuştu.

Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanı Önder Kıraç da yaptığı konuşmada Denizli’nin çok dinamik ve birçok değeri bir arada bulunduran yapıya sahip olduğunu ve bu değerleri korumasını bilen bir il olduğunu belirtti.

Bölgenin, alan olarak il yüzölçümüne göre çok küçük bir ölçekte olmasına rağmen ilin en önemli doğal ve tarihi değerlerini içinde bulundurduğunu ve termal su kaynaklarının kullanıldığı bölgeye hitap ettiğini söyleyen Kıraç, bu güne kadar benimsenen geleneksel kullanım yöntemleri ve kontrolsüz hareketliliğin, kaynakları tehdit eder hale geldiğini belirtti.

Kıraç, sözlerini şöyle sürdürdü: 1990’lı yıllardan bu yana yapılan alt yapı çalışmalarından sonra artık bizim üst yapıya daha fazla önem vermemiz gerekmektedir. Doğal kaynaklarımızı daha akılcı kullanmak adına neler yapmamız gerektiğini ve hangi konuların öncelikli görüşülmesi konularında konuşmak üzere bu toplantıyı yapmaya karar verdik. Sayın Valimizin tarihi ve doğal kaynaklarımız konusunda ne kadar hassas olduğunu ben önceki çalışmalarımızdan bizzat biliyorum. Bu bizim için bir şanstır. İşbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmemiz çözüme çok daha kolay ulaşmamızı sağlayacaktır. Bu bağlamda Sayın Valimizin bir araya gelip birlikte yol haritası çizme teklifine hemen cevap vermek adına Denizli’ye geldik.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak