REKLAMI GEÇ

Büyükşehir Başkanı Zolan, Ulus Caddesi’ndeki çalışmaları inceledi

Büyükşehir Başkanı Zolan, Ulus Caddesi’ndeki çalışmaları inceledi

Büyükşehir Belediyesi’ne göre kökünden sökülen CHP’ye göre kırılarak köklenen ağaçlarla kent gündemine gelen Ulus Caddesi’nde inceleme bulunan Başkan Zolan, “Bu cadde Denizli’ye çok yakışacak” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ağustos 2017 Perşembe, 14:46

Ulus Bulvarı’nda incelemede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Biz günü kurtarmak değil, doğru projelerin altına doğru şekilde imza atmak durumundayız. Eğer bu şehir bize emanet edildiyse, millet bize bu görevi verdiyse, o millete en iyi şekilde en doğru şekilde, göz boyamadan, algı yönetmeden ve yapıyormuş gibi görünmeden köklü işlerin içine girmemiz gerekir” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent merkezinde yapımını tamamladığı alt yapı çalışmalarının ardından, üst yapıya başladığı ilk nokta olan Ulus Caddesi’nde çalışmalarda sona gelindi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni, Yol İşleri Şube Müdürü Hüseyin Çolakoğlu ve beraberindekiler ile Ulus’ta incelemede bulundu. Vatandaşların gerek araçları ile geçerken korna çalarak, gerekse ev ve işyerlerinden el sallayarak selamladığı Başkan Zolan, sürücülere, çevredeki esnaf ve vatandaşlara yine el sallayarak yanıt verdi. Bulvarın yapım sürecindeki son aşama olan asfaltlamaya Denizli-Antalya Karayolu istikametinde geçilirken, Ulus’ta yürüyen Başkan Zolan, bir süre asfaltlama makinesi kullanarak çalışanlarla sohbet etti.

DENİZLİ’NİN SEN ÖNEMLİ BULVARI
Başkan Zolan, Ulus Caddesi’nin Denizli’nin en önemli bulvarlarından birisi olduğunu belirterek, “Burası tüm alt yapısıyla baştan aşağı tamamladığımız ve üst yapıya başladığımız bir yer. Telekom, elektrik, Türksat ve tüm doğalgaz ile ilgili olan işlerle de olağanüstü gayret sarf edildi, elektrik hatları yer altına alındı. Denizli’nin yükünü alan bu bulvarımızda asfaltlama çalışmasına başladık. İnşallah bir tarafını yakın zamanda tamamlamış olacağız. Sonrasında asfaltlanan yeri trafiğe alıp diğer kısmı asfaltlama aşamasına geçeceğiz. Bir olumsuzluk yaşamadan buradaki üstyapımızı kısa sürede bitirmiş olacağız” dedi.

ULUS BULVARI 6 ŞERİTLİ OLACAK
Ulus Bulvarı’nın 3 gidiş 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli bir yol olacağını ve Denizli’nin ana trafiğini taşıyacağını kaydeden Başkan Zolan, “Trafik akışı çok seri olacak şekilde güzel planlanmış olan ve uzun yıllar kazılmayacak bir yolun inşaatını yapıyoruz. 6 şeridin yanında yanlarda da parklanma şeridimiz olacak. Burada oturan vatandaşlarımızı da düşünerek güvenli parklanma cepleri oluşturduk. Yaklaşık 2 kilometrelik bulvarı inşallah tamamlayıp milletimizin hizmetine sunacağız. Orta refüj ile ilgili de her türlü hazırlığımızı yaptık. Yeni ağaçlarla burada güzel bir peyzaj düzenlemesi yapacağız. Sonuç itibari ile Ulus, örnek bir bulvar haline gelecek” diye konuştu.

“BİZ DOĞRUYU YAPMAK ZORUNDAYIZ”
Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Biz bu tür projelerimizi önümüzdeki 50-100 yılı düşünerek yapıyoruz. Bir daha bu bulvar kazılmasın istedik. Ben yol konforunun bozulması sebebi ile sıkıntı çeken vatandaşlarımıza, inşaat esnasında etrafın toz ve çamur olması sebebi ile sabır gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ancak biz doğruyu yapmak zorundayız. Günü kurtarmak değil, doğru projelerin altına doğru şekilde imza atmak durumundayız. Eğer bu şehir bize emanet edildiyse, millet bize bu görevi verdiyse o millete en iyi şekilde en doğru şekilde, göz boyamadan, algı yönetmeden ve yapıyormuş gibi görünmeden köklü işlerin içine girmemiz gerekir. Kendi ikbalimizi bir kenara bırakıp her türlü sıkıntıyı ve riski göze alarak, şehrimizin geleceğine, güzelliğine ve kalıcı eserler bırakma adına bu zor işin altına girmeye karar verdik.”

Ulus Caddesi’nde yapılan çalışmalar geçtiğimiz günlerde ağaçlarla gündeme gelmişti. Belediye, caddeden sökülen ağaçların başka yere dikilip değerlendirileceğini açıklamış, CHP’de ağaçların kırılarak söküldüğünü ve odun olarak satılacağını iddia etmişti.

Yorumlar

mustafa yazar   -  Bağlantı 10 Ağustos 2017, 22:41

bisiklet yolu???

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Haziran 2024 Cumartesi 21 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 39Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 23 37Gökgürültülü Sağanak Yağışlı