REKLAMI GEÇ

Denizli kadın muhtar sıralamasında 3’üncü

Denizli kadın muhtar sıralamasında 3’üncü

Denizli, kadın muhtar sayısının fazla olmasıyla dikkati çekiyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Denizli’nin 11 kadın muhtar ile Türkiye’de en fazla kadın muhtarın görev yaptığı il olduğunu açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Aralık 2015 Çarşamba, 14:57

Yerel yönetimlerin karar alma ve uygulama süreçlerine muhtar, aza ve mahalle sakinlerinin katılımının sağlanması amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Uluslararası Yerel Yönetimler Birliği (IULA) işbirliğinde yürütülen “Türk-İsveç Yerel Yönetimler Ortaklığı (TUSELOG) Programı” tamamlandı. Yerel yönetimlerin karar alma ve uygulama süreçlerine muhtar, aza ve mahalle sakinlerinin katılımının sağlanması amaçlanan projenin il genelinde 622 mahallede de yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, TUSELOG kapsamında Yerel Karar Alma Süreçlerine Vatandaş Katılımı Çalışmaları ve Uluslararası Sonuç ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı’nın bir süre önce İstanbul’da gerçekleştirilerek, programın tamamlandığını söyledi. Çalıştayda bir sunum yapan Akın, “TUSELOG ile Denizli Büyükşehir Belediyesi için belirlenen proje konusu yerel yönetimlerin en küçük birimi olan muhtarlıkların vatandaş katılımına katkılarını arttırmak üzere bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi oldu” dedi.

11 KADIN MUHTARIMIZ VAR
Denizli’nin Türkiye genelinde en fazla kadın muhtar sayısı sıralamasında 11 muhtar ile üçüncü il konumunda olduğuna işaret eden Akın, “Kadın muhtar sayısının artmasının sağlanması, kadın muhtarların teşvik edilerek desteklenmesi yerel yönetim açısından son derece önemlidir. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız başta mahalle muhtarını bilinçlendirerek büyükşehir, ilçe belediye yetki ve görevleri konusunda bilgi vermek, sorun çeşitlerine göre sorunlarını iletecekleri kurumlar hakkında bilgilendirmektir. Kısa vadede ise Denizli Büyükşehir Belediyesi stratejik planı ve performans planı ve iş programı çerçevesinde gerçekleştirilebilecek projeleri hayata geçirmektir. Büyük veya küçük gruplar halinde halkın katılımının sağlanması hedeflenmiştir. Bu proje sonucunda ortaya çıkan uygulama deneyimi Denizli’de bulunan 622 mahalleye de yaygınlaştırılacaktır” diye konuştu.

denizli-kadin-muhtaırlar-olarak-turkiye-ucuncusu-ic

MUHTARLAR EL KİTABI HAZIRLANACAK
Proje kapsamında gerçekleştirmeyi planladıkları en önemli çıktılardan bir tanesinin “muhtarlar eğitim kiti” olduğunu ifade eden Akın, Türkiye genelinde ilk defa muhtarlar için bir el kitabının hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak