REKLAMI GEÇ

Başkan Zolan Bild Gazetesi’ni sert bir dille kınadı

Başkan Zolan Bild Gazetesi’ni sert bir dille kınadı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Alman Bild Gazetesi’nde çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye yönelik hakaret içerikli yayını kınadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Mart 2017 Cuma, 15:28

Yazılı bir açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Alman Bild Gazetesi’nde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci hakkındaki yayınları kınadı.

Alman Bild Gazetesi’nin Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye ağır hakaret içeren ifadelerle saldırmasının kabul edilir bir yaklaşım olmadığını vurgulayan Başkan Zolan, demokrasinin beşiği olarak adlandırılan Avrupa’da yayın yapan sözde gazetenin kişi hak ve özgürlüklerine yönelik yaptığı saldırının hiçbir yayıncılık ilkesi ile bağdaşmadığını kaydetti.

Başkan Zolan, “Sayın Bakanımıza yönelik haber kisvesi altında çıkan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, Alman makamlarını göreve davet ediyorum” dedi.

HER ZAMAN YANINDAYIZ
Söz konusu çirkin saldırının sadece Ekonomi Bakanı Zeybekci’yi değil Türkiye’yi hedef aldığını kaydeden Başkan Zolan, “Kendi ülkesinde bile saygınlığı olmayan gazetenin acil olarak bu yanlıştan dönmesi gerekmektedir. Bild Gazetesi adalet önünde de mutlaka hesap vermelidir. Gecesini gündüzüne katarak bu ülkenin geleceği için çalışan Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin her zaman yanında olduğumuzu bildirir, sözde gazetenin derhal bu çirkin tavrını değiştirip, Türk milletinden ve Sayın Bakanımızdan özür dilemesini bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak