REKLAMI GEÇ

Denizli sokaklarında koronavirüs sessizliği

Denizli sokaklarında koronavirüs sessizliği

İçişleri Bakanlığı’nın dün aldığı ve gece yarısından itibaren uygulamaya koyduğu koranavirüs önlemlerinin ardından Denizli sokaklarına sessizlik hakim. Kent genelinde kafeler ve eğlence yerlerinin kapanmasının ardından Denizli’nin en hareketli bölgeleri sabah saatlerinden itibaren sessizliğe büründü.

Ali İbileme / DENİZLİHABER / 17 Mart 2020 Salı, 10:38

Çin’de ortaya çıkıp binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs, sosyal hayatı ciddi şekilde etkiledi. Virüsün Türkiye’de de tespit edilmesinin ardından Denizli sokaklarında sessizlik yaşanıyor.

Dün gece İç İşleri Bakanlığı’nın aldığı kararın ardından kentte bugün birçok iş yeri açılmadı. Kentin en işlek yerleri olan Çınar Meydanı ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı en sakin günlerini yaşıyor.

Her gün yüzlerce vatandaşın yoğun olarak kullandığı kafeler sokağında, temizlik görevlilerinden başka kimse kalmadı. Kalabalık ortamlardan uzak durmak isteyen vatandaşlar, sosyal hayatlarını en aza indirdi.

Kentte bugün, sinema ve tiyatro salonları, kütüphaneler, spor salonları, kafeler, nargile salonları, internet kafeler gibi birçok iş yeri açılmadı.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkede test sonucu pozitif çıkan kişi sayısının 47’ye çıktığını açıkladı. Bakan Koca, pozitif vakaların tamamının yurt dışından gelen vatandaş kaynaklı olduğunu kaydetti.

Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk başta olmak üzere kentteki sağlık müdürleri ve hastanelerin müdürleriyle bir toplantı gerçekleştiriyor. Toplantının ardından Vali Karahan’ın yazılı bir açıklama yapması bekleniyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 40Sıcak