Sudan heyetinden Denizlili işadamalarına yatırım çağrısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sudan heyetinden Denizlili işadamalarına yatırım çağrısı

Sudan heyetinden Denizlili işadamalarına yatırım çağrısı

Denizli Milletvekili Şahin Tin’in davetlisi olarak ticari işbirliği yapmak üzere Denizli’ye gelen Sudan Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdulgadır, Vali Ahmet Altıparmak ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği konuları ele alındı. Sudan heyeti Denizlili işadamlarına yatırımlarını ülkelerinde yapmaları çağrısında bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mart 2017 Pazar, 17:21

Anemon Otel’de düzenlenen toplantıya, Vali Ahmet Altıparmak, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Sudan’ın Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdulgadır, Sudan’ın İstanbul Başkonsolosu Emad Mırghani Abdelhamid ve beraberindeki heyet katıldı.

Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdulgadır, Türkiye ve özellikle Denizli’deki sanayi ve ticari alanları yerinde görmek amacıyla geldiklerini söyledi.

Sudan’da büyük bir Türk Sanayi Sitesi yapmak istediklerini, bu bağlamda Türk yatırımcıları Sudan’a davet ettiklerini söyleyen Kızıldeniz Eyalet Valisi Abdulgadır; “Ülkemiz tarım alanı açısından da çok verimli. Sudan’da Türk yatırımcılara yapmak istedikleri yatırım alanları ile ilgili kolaylıklar sağlayacağız. Ülkemize özellikle Türk yatımcıların gelmesini ve oradaki yatırım alanlarından sizlerin yararlanmanızı istiyoruz. Denizlili sanayicilerin Sudan’a gelerek Türk müteşebbis ruhunu Afrika’ya taşımaları çok önemli. Turizm açısından da ciddi yatırımlar yapılabilir. Yatırım yapmak isteyen Türk yatırımcıların önünü açacağız” dedi.

Vali Abdulgadır ayrıca, Türk işadamlarını fabrika binaları hazır olan serbest bölgeye davet etti.

“SUDAN AFRİKA’YA AÇILAN ÖNEMLİ BİR KAPI”
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Sudan’ın Afrika’ya açılan önemli bir kapı olduğunu, eskiden olduğu gibi ticari geçişlerin günümüzde de Sudan’dan yapıldığını söyleyerek, aynı değerleri taşıdığımız Sudan ile Türk işletmelerin burada yatırım yapmasının çok faydalı olacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, Sudan’a gelişmiş alt ve üstyapı gibi belediyecilik alanlarında yardımcı olabileceklerini söyledi.
Vali Ahmet Altıparmak ise ziyaretlerinden dolayı Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdulgadır’a teşekkür ederek Denizli’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

VALİ ALTIPARMAK’TAN TİCARİ İŞBİRLİĞİNE DESTEK
Denizli’nin Türkiye ekonomisine katkı sağlayan önemli bir sanayi kenti olduğunu vurgulayan Vali Altıparmak; “Denizli, tekstil, mermer, makine gibi bir çok sanayi üretiminin yapıldığı önemli bir kent. Tekstilin başkenti olarak tanınan ve müteşebbis insan yapısına sahip örnek bir ilimiz. Sanayinin yanı sıra UNESCO Dünya Miras Listesi’nde de yer alan Pamukkale’si, zengin jeotermal kaynakları ile termal turizmi ve daha birçok kültür ve turizm değerlerine sahip bir turizm kenti” dedi.

Sudan ile yapılması planlanan ticari ve ekonomik işbirliklerine kendilerinin de destek vereceklerini söyleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “Türkiye ekonomi ve sanayisi ile güçlü bir ülke. Denizli’de yapılan tüm yatırımlar kendi öz varlıklarımızla yapılıyor. Sanayisi ile gelişmiş bir kent olan İlimiz sürekli büyüyor. Elbette bu büyüme ülkemiz ekonomisine de önemli katkılar sağlıyor. Güvenli bir işbirliği için, Sudan’ın öncelikle ceza ve ticaret hukuku alanında sağlam bir yapı ortaya koyması gerekiyor. Sudan ve Türkiye arasında önemli ticari işbirliklerinin kurulmasına ziyaretinizle vesile oluyorsunuz. Bu konuda Milletvekilimiz Şahin Tin’e de teşekkür ediyorum. İkili ilişkiler çok önemli. Ticari ilişkilerimize önem vermeliyiz. İnanıyorum ki müteşebbis Denizlili işadamlarımız yatırım çağrınıza kayıtsız kalmayacaktır. Önemli işbirlikleri ve yatırımların yapılacağına gönülden inanıyorum” diye konuştu.

Sudan’dan eğitim amaçlı Türkiye’ye gelen öğrencilerin, okullarının ağırlıklı olarak bulunduğu İstanbul, Ankara gibi İllerin dışında sanayisi gelişmiş Anadolu kentlerine de giderek buradaki işletmelerde alacakları ticari eğitimin de ülkelerine döndüklerinde çok büyük bir kazanım olarak hem kendilerine hem de Sudan’a artı değer katacağını anlatan Vali Altıparmak, bu konuda da çalışma yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

_

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Ekim 2021 Perşembe 11 24Az Bulutlu
22 Ekim 2021 Cuma 11 25Az Bulutlu
23 Ekim 2021 Cumartesi 11 24Parçalı Bulutlu
24 Ekim 2021 Pazar 12 25Parçalı Bulutlu
25 Ekim 2021 Pazartesi 13 23Çok Bulutlu

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

_

Denizli Harita

denizli-side

http://adres.denizli.bel.tr/

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

_

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26

_