REKLAMI GEÇ

Özel İdare İşhanı ne olacak?

Özel İdare İşhanı ne olacak?

Bir süredir yıkımı gündemde olan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Tapu Müdürlüğü’nün yeni binası hazırlanıncaya kadar yıkımını ertelediklerini açıkladığı Özel İdare İşhanı yeniden gündemde. Denizli Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet binası tamamlandı ve hizmet vermeye başlandı. Şimdi gözler Özel İdare İşhanı’na çevrildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Ocak 2017 Pazar, 10:32

Denizli’de tartışmalar yaratan Özel İdare İşhanı’nın yıkım kararına son noktayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan koymuş, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 7 Aralık 2016 tarihindeki toplantısında “Özel İdare İşhanı’nda bulunan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün yeni binasının yapımının sürüyor. İşhanı ile ilgili süreci de Tapu’nun yeni binasının yapımına endeksledik. Yeni merkez hazırlanınca, tahliyeleri başlatacağız” demişti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 8 milyon 882 bin liraya mal olan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet binası tamamlanarak kuruma teslim edildi. Hizmet binası içerisinde Merkezefendi Tapu Müdürlüğü, Pamukkale Tapu Müdürlüğü ve Kadastro Müdürlüğü bulunuyor.

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü hizmet binasının tamamlanmasının ardından Özel İdare İşhanı’nın akıbeti merak konusu oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Tapu binasının hizmete girmesinin ardından Özel İdare İşhanı ile ilgili kararı bekleniyor.

Başkan Zolan, Denizli’de 3 binanın mutlaka yıkılması gerektiğini söylemiş, bunlardan biri olan garaj yanındaki bina bir süre önce ortadan kaldırılmıştı. Diğer iki bina ise yeniden gündeme gelen Özel İdare İşhanı ile Üçgen Çarşısı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak