REKLAMI GEÇ

CHP ile Büyükşehir arasındaki ağaç kavgası büyüyor

CHP ile Büyükşehir arasındaki ağaç kavgası büyüyor

Ulus Caddesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında geçtiğimiz hafta bazı ağaçlar bulundukları yerden alınmış, bu çalışma CHP ile Büyükşehir Belediyesi’ni karşı karşıla getirmişti. CHP ile Büyükşehir arasındaki ağaç kavgası bugün farklı bir boyuta taşındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ağustos 2017 Çarşamba, 16:04

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ulus Caddesi’nde yaptığı düzenleme çalışmaları kapsamında bazı ağaçların köklenmesi CHP’nin tepkisini çekmişti. CHNP ağaç katliamı yapıldığını iddia ederek bölgede eylem yapmış, aynı saatlerde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan bir açıklamayla sökülen ağaçların fidanlığa dikildiği belirtilmişti.

CHP “SÖKÜLEN AĞAÇLARIN İZİNİ SÜRDÜK” DEDİ
CHP ile Büyükşehir Belediyesi arasında başlayan ağaç kavgası bugün farklı bir boyuta taşındı.

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, partililer ile birlikte Kayhan’da bulunan belediye depolarında basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi’nin başka bölgelere dikildiğini söylediği ağaçların burada kurumaya bırakıldığını öne süren İl Başkanı Sancar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı sert bir dille eleştirdi.

Sancar, “Uzun yıllar önce dikilip Ulus Caddesi’nin yeşil dokusunu oluşturan yüzlerce ağacın hunharca ve gaddarca sökülmesini, kesilmesini ve katledilmesini milletimiz ve memleketimiz adına protesto etmiştik. Ardından Büyükşehir Belediyesinin kamuoyuna yaptığı beyanlarda bu yüzlerce ağacın hiçbirinin katledilmediğini ve başka yerlere nakledilerek yerine dikileceği bildirilmişti. Tabi bizlere öncelikle Büyükşehir Belediyesi gibi önemli bir makamın beyanlarına inanmak düşerdi. Büyükşehir Belediyesi Ulus Caddesi’nde katlettiği yüzlerce ağacı millete verdiği sözün aksine Kayhan bölgesindeki belediye depolama alanına atıldığını ve çoğunun odun yapılmaya başlandığını, hatta çevreye dikilecek taze ağaç fidanlarının bile saksılarda kurutulduğunu üzülerek gördük. Bu milletin ödediği vergileri basiretsiz yönetiminizle heder etmenizi, çarçur etmenizi nefretle kınıyoruz. Keşke net olup bu ağaçları kestim diyecek kadar dürüst olabilseydiniz Sayın Zolan. Yapılan bu ağaç katliamından dolayı Denizli Valiliğini, Çevre ve Orman Bakanlığını göreve davet ediyor, kesilen ve katledilen yüzlerce ağacın hesabının sorulmasını rica ediyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR: “İDDİALAR ASILSIZ”
CHP’nin eylemi ve ortaya attığı iddiaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden de konuya ilişkin açıklama geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, Ulus Caddesi’nde başlattığı üst yapı çalışmaları kapsamında kaldırım ve refüjlerde bulunan ağaçların, trafik akışını engellemesi, yaya ve sürücülerin can güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle bulundukları yerden ağaç nakil araçları ile söküldüğünün belirtildiği açıklamada, ağaçların Denizli Büyükşehir Belediyesi fidanlığına dikildiği belirtildi.

Açıklamada, “Ancak Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tüm bu titiz çalışmalara rağmen bugün bir siyasi partinin yönetimi buradaki ağaçların Kayıhan bölgesindeki belediye depolama alanına atıldığını iddia ederek, gerçeği yansıtmayan bir açıklamada bulunmuştur. Siyasi partinin açıklamasında geçen söz konusu Kayıhan Mahallesi’ndeki bölge Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına ait bir alandır. Burada Denizli genelinde Denizli Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alnındaki yeşil alanlar ve parklarda budanan, kuruyan, hastalıklı ve tedavisi mümkün olmayan ağaçlar depolanmaktadır. Burada depolanan ve kurtarılması mümkün olmayan bu ağaçlar yine belediyemiz ekipleri tarafından yakacak odun haline getirilerek, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığımızca belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verilmektedir. Söz konusu açıklama tamamen asılsız ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 25 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 42Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 43Sıcak