REKLAMI GEÇ

Denizli-Uşak Bölünmüş Yol Çalışmaları Yeniden Başlayacak

Denizli-Uşak Bölünmüş Yol Çalışmaları Yeniden Başlayacak

Denizli-Uşak bölünmüş yol çalışmalarında yarım kalan çalışmalar, 12 Ekim tarihinde yapılacak olan ihale ile yeniden başlayacak.

/ DENİZLİHABER / 9 Ekim 2009 Cuma, 16:37

Daha önce temeli atılan ve Kaklık’tan itibaren yaklaşık 1,5 kilometrelik kısmı yapılan bölünmüş yol çalışmalarında, yolun Yokuşbaşı Köyü’nün içinden geçmesi konusunda sorun yaşanmıştı.

Bölünmüş yolun köyün dışından geçmesi konusunda istekte bulunan köylülerin taleplerini yerinde bulan Vali Erkmen, proje değişikliği yapıldığını bunun sonucu Yokuşbaşı köylülerinin muvaffakat vermeleri üzerine, yolun yapımının 12 Ekim 2009 tarihinde İl Özel İdareye ihale edileceğini söyledi.

Yokuşbaşı köyünde köylülerle bir araya gelen Vali Erkmen’in ziyaretine İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu ve daire müdürleri katıldı.

Köylülerle köy kahvehanesinde bir araya gelen Vali Erkmen, bölünmüş yolun köyün dışından geçmesi konusunda köylülerin muvafakat vermelerinden dolayı tüm köy halkına teşekkür ettiğini ifade ederek, kendilerinin de köylülerin isteğini yerine getireceklerini ve yolu köyün dışından geçireceklerini söyledi. Bu konudaki ihalenin 12 Ekim tarihinde yapılacağını belirten Vali Erkmen, “”Bu yolun projesi biten kısımlarını hemen ihale yaparak Uşak’a kadar bölünmüş yol şeklinde ulaştıracağız. Bölünmüş yolun buradan geçmesinden sonra buralardaki hareket daha da artacak ve buna paralel olarak da buraların kalkınmasında bir ivme kazanmış olacağız” dedi.

Köylülerin bölünmüş yol kenarında ürünlerini satabilecekleri alanlar konusundaki istekleri konusunda gereğinin yapılacağını ve bu tür alanların oluşturulacağını belirten Vali Erkmen, köylülerin gösterdikleri anlayıştan ve verdikleri muvaffakattan dolayı Yokuşbaşı köylülerine teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Mayıs 2024 Pazartesi 13 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 15 28Parçalı Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 29Parçalı Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 29Parçalı Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 15 31Az Bulutlu