REKLAMI GEÇ

Vali Karahan’dan ilk protokol

Vali Karahan’dan ilk protokol

Son kararname ile Denizli Valiliği’ne atanan ve bir süre önce göreve başlayan Vali Hasan Karahan ilk protokolü imzaladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Temmuz 2017 Pazartesi, 18:46

Valilik öncülüğünde, İşkur ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinin işbirliğiyle şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için düzenlenecek olan ‘Girişimcilik Eğitimi Kursu’nun protokolü törenle imzalandı.

Valilik makamında gerçekleşen protokol imza törenine, Vali Hasan Karahan, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan katıldı.

Vali Hasan Karahan, protokol ile şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarının girişimcilik eğitiminin yanı sıra işletme kuruluş desteği, makine, teçhizat, donanım desteği ve işletme gider desteği olmak üzere işyeri için yaptıkları harcama tutarlarının yüzde 80 oranında hibe desteği alabileceklerini söyledi.

Girişimcilik Eğitimi Kursu Protokolü, Vali Hasan Karahan ve il müdürleri tarafından imzalandı.

İlk grupta 25 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının katılacağı kursun 32 saat süreceği öğrenildi. Eğitim alacak kursiyerlere, iş fikirlerini geliştirme, işletme türleri ve kuruluş şekilleri, işletmeler için mali ve hukuki sorumluluklar, pazar araştırmaları, pazarlama ve finansal yöntemler hakkında eğitimler verileceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 24 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 24 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak