REKLAMI GEÇ

Denizli Valiliği de gazete çıkardı

Denizli Valiliği de gazete çıkardı

Denizli Valiliği, imtiyaz sahipliğini Vali Yavuz Erkmen’in üstlendiği iki ayda bir yayınlanacak olan ‘Haber’ adında bir gazete çıkardı. Uzun uğraşlar sonucunda yayın hayatına başlayan Haber Gazetesi, 3 bin adet basıldı.

/ DENİZLİHABER / 17 Ekim 2008 Cuma, 00:00

Denizli Valiliği, imtiyaz sahipliğini Vali Yavuz Erkmen’in üstlendiği iki ayda bir yayınlanacak olan ‘Haber’ adında bir gazete çıkardı. Denizli’den haberlerin yer aldığı gazetenin ilk sayısı 3 bin adet basıldı.

GAZETENİN REDAKTÖRÜ VALİ YARDIMCISI

Denizli ile ilgili genel ve yerel bilgilerin alacağı gazetenin muhabirliğini de yine Valilik Halkla İlişkiler Bölümü’nde görev yapan Sultan Erişkin, Faruk Tahal ve Tahsin Eşmeli yaparken, Genel Yayın Koordinatörlüğü’nü Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Genel Yayın Yönetmenliği’ni ise Adem Özel yapıyor.

BAŞYAZISINDA EKONOMİDEN BAHSETTİ

Başyazısında Denizli halkına seslenen ve övgüler yağdıran Vali Yavuz Erkmen, “Tarih boyunca çalışkanlığı ve üretkenliği ile ekonomiye hükmetmiş, doğal kaynakları ve turizm merkezi olarak kraliyet ailelerini, saray ekranında ağırlamış, el sanatları ile hükümdarların kılıcı, sarayların süsü olmuş bir ildir Denizli” dedi.

‘HAFTALIK DA YAPABİLİRİZ’

Vali Erkmen, gittiği her ilde kenti tanıtmak ve köy ve ilçelerde de yapılan icraatların bilinmesi konusunda gazete çıkarttığını söyleyerek, “Kent, köy ve kasabalara ilk etapta 2 ayda bir çıkan yayın organı yaptık. Eminim beğenmişsizsinizdir. Sizlerin görüşleri de bizim için önemli. Bu gazeteye ilerde aylık olarak çıkıp daha sonra haftalık da yapabiliriz” dedi.

‘DENİZLİ’DEN TARAFSIZ OLARAK BAHSEDECEĞİM’

Erkmen, “Çünkü iki ayda bir olduğu için haberlerimiz eskiyor. Köşelerimde ise ekonomiden, Denizli’den ve yapılan icraatlardan tarafsız olarak bahsedeceğim. Şimdi sanayicilere moral vermek için ekonominin de sanıldığı kadar kötü olmadığını anlatan bir köşe yazısı yazdım. İlerde her konuya değineceğim bir gazeteci gibi. Hem Valiliğin arşivi açısından da iyi. Tüm detaylarla topladığımız haberleri ilerde arşiv rahatlığı açısından da kullanacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Temmuz 2024 Cuma 21 34Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 20 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 37Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 38Sıcak
30 Temmuz 2024 Salı 25 39Sıcak