REKLAMI GEÇ

Askersiz Zafer Bayramı kutlaması

Askersiz Zafer Bayramı kutlaması

Denizli’de askersiz Zafer Bayramı kutlaması. Daha önce açıklanan tören programında yer almasına rağmen gaziler ve askerlerin de katılacağı geçit resmi yapılmadı.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 30 Ağustos 2016 Salı, 12:47

Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı, tebriklerin kabulüyle devam etti. 

denizli-30-agustos-toren-ic-6
Vali Altıparmak, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte makamında kutlamaları kabul etti.

denizli-30-agustos-toren-ic-4

Vali Ahmet Altıparmak, AK Parti milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan, CHP Milletvekili Kazım Arslan, 11 ‘inci Komando Tugay Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Büyükşehir Belediye başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Adalet Komisyonu Başkanı Ünal Yalçınkaya, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile daire müdürlerinin katıldığı kutlama program ise, Gazi Bulvarı’nda gerçekleştirildi.

denizli-30-agustos-toren-ic-5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın “30 Ağustos’ta kutlama yapılmayacağı” yönündeki açıklamaları nedeniyle katılımın az olduğu törenin ikinci bölümü saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

denizli-30-agustos-toren-ic-2

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kurmay Yarbay Fatih Alatepe yaptı. Alatepe, “30 Ağustos Zaferi ile Türk ulusuna çağdaşlaşma yolunu açan, modern çağın gerektirdiği siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal alanda birçok yenilikle buluşturan Türk devrimlerinin meşalesi yakılmıştır. Bu meşalenin ışığı ile yola çıkan Ulu Önder Atatürk, çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkma hedefinin ancak laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti çatısı altında gerçekleştirebileceği inanmış, bu doğrultuda aydınlanma ve yenilenme hareketi başlatmıştır. Bu hareketin başarıya ulaşmasında şüphesiz ki Türk ulusunun ordusuyla birlikte tek vücut olmasının önemi çok büyüktür. Bizlere bu eşsiz zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan büyük kahramanlara karşı en büyük sorumluluğumuz, Türkiye Cumhuriyetini, onun temel değerlerini, bölünmez bütünlüğünü birlik ve beraberliğini korumak ve yaşatmaktır. Bu sorumluluğu yerine getirmek Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar var olmasının en önemli koşuludur” dedi.

denizli-30-agustos-toren-ic-3

GEÇİT TÖRENİ YAPILMADI
Uzman Çavuş Oğuz Eğilmez ve Kazım Kaynak Anadolu Lisesi öğrencisi Beste Yılmaz’ın okuduğu şiirler, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden tören, mehter takımının konseriyle tören sona erdi.

denizli-30-agustos-toren-7.jpg
Valiliğin daha önce açıkladığı programda sporcular, gaziler ve askerlerin yaya olarak geçiş yapacağı belirtilmesine rağmen, geçit töreni yapılmadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 40Sıcak