REKLAMI GEÇ

Denizli’de ‘koronavirüs sessizliği’ fotoğrafları

Denizli’de ‘koronavirüs sessizliği’ fotoğrafları

Kovid-19 (koronavirüs) önlemleri nedeniyle birçok işletmenin kapatılması ile Denizli sokaklarında sessizlik yaşanıyor. Kentte sokağa çıkmak zorunda kalan vatandaşların büyük bölümü tedbirini almış durumda.

Ali İbileme / DENİZLİHABER / 19 Mart 2020 Perşembe, 11:13

Koronavirüsün hızla yayılması ve vaka sayılarının artmasıyla her kesimden alınan tedbirler uygulanmaya devam ediliyor. Virüsün bulaşma korkusu vatandaşları endişelendiriyor.

Alınan karar gereği tüm eğlence ve oyun mekanları kapatılırken, sokaklarda sadece mecburiyeti olanlar kaldı. Denizlililer koronavirüse karşı uyarıları dikkate alıp sokakları boş bıraktı.

Kentte herkes koronavirüse karşı önlemini alırken aileler mecbur kalmadıkça çocuklarını çıkarmıyor. Aileleriyle dışarı çıkan çocukların ise yüzlerinde maske, ellerinde de eldiven olduğu görülüyor. Kentteki oyun parkları ise bomboş kaldı.

En işlek yerlerden bir olan Bayramyeri Meydanı’nda da sakinlik yaşanıyor. Meydandan geçen kişilerin genelinin yüzünde maske olması göze çarpıyor. Meydanda dört mevsim banklarda oturan yaşlı vatandaşlar, sayıları epey azalsa da oturmaya devam ediyor.

Denizli Devlet Hastanesi önünde stresli bir bekleyiş var. Alınan tedbirler gereği rahatsızlığı bulunanlar hastane içine sırayla alınıyor. İçeride gereğinden fazla kişinin bulunmaması sağlanıyor. Hastaların sadece refakatçileri alınıyor, ziyaretçilere ise izin verilmiyor. Acil girişinde sırasını bekleyenlerin birbirinden mesafeli durduğu görülüyor.

Alınan kararlar gereği birçok iş yerinin kapatılmasıyla valilik önü, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Delikliçınar Meydanıyla özellikle kafelerin bulunduğu ara sokakları boş kaldı.

Koronavirüsün Türkiye’de de tespit edilmesinin ardından Denizli’de vatandaşlar toplu taşıma araçları kullanım oranı da azaldı. Şehir içi trafikte bir sakinlik söz konusu olurken, gün içinde onlarca kişi ile yolculuk yapmak zorunda kalan taksi şoförleri de önlemlerini aldı.

Çeşitli eğlence mekanları kapatılırken, restoranların ve gıda üzerine çalışan iş yerleri açık kaldı. Gıda üzerine çalışan iş yerlerinin kuryeleri de tedbirlerini alarak işlerine devam ediyor.

Denizli’nin tarihi Kaleiçi Çarşısı’nda da her yerde olduğu gibi durgunluk yaşanıyor. Satış yapamadığın söyleyen esnaflar, iş yerlerinin önünde müşterilerini bekliyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak