REKLAMI GEÇ

Şafak Temizlik işçileri maaş alamıyor

Şafak Temizlik işçileri maaş alamıyor

Denizli’de temizlik işlerini üstlenen Şafak Temizlik Şirketi’nin, işçilerine yaklaşık 2 aydır maaş ödeyemediği iddia edildi. Denizlihaber’e ulaşan, ancak işsiz kalma endişesi ile isimlerinin açıklanmasını istemeyen işçiler, “Kentin pisliğini temizliyoruz ama maaşımızı zamanında alamadığımız için zor durumda kalıyoruz. Bunu hak etmiyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ağustos 2014 Cuma, 10:27

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik işlerini verdiği Şafak Temizlik Şirketi’nin son aylarda işçilerinin maaşlarını aksattığı iddia edildi. İddia sahibi ise, Denizlihaber’e ulaşan ancak işsiz kalma korkusu nedeniyle isimlerinin açıklanmasını istemeyen şirketin işçileri. Son aylarda maaşlarında sürekli gecikme yaşandığını öne süren işçiler, şu anda yaklaşık 2 aylık maaş alacaklarının biriktiğini söyledi.

Bir aylık maaşlarının içeride olduğunu, ikinci maaşlarının dolmasına da 8 gün kaldığını belirten işçiler, halen ödeme yapılmamasına tepki gösterdi.

“KENTİ TEMİZLİYORUZ”
Denizli’nin çöpünü topladıklarını, yaptıkları işin kolay olmadığını dile getiren işçiler, “Bu denli ağır şartlarda çalışıyoruz. Bu sıcaklarda ağır koku ve sağlıksız koşullarda evimize, ailemize ekmek götürmek için mücadele ediyoruz. Ama yine de maaşlarımızı zamanında alamıyoruz. Zaten maaşlarımız çok yüksek değil, birikim yapma şansımız yok. Bir de maaşlarımız gecikince sıkıntıya giriyoruz. Bunu hak etmiyoruz. Bir an önce alacaklarımızın ödenmesini ve bundan sonra geciktirilmemesini istiyoruz” dedi.

İSYAN EDEN İKİ İŞÇİ KOVULDU
Bu arada, maaşların gecikmesine tepki gösteren iki çalışanın işine dün son verildiği iddia edilirken, bayram tatillerinde de çalıştırılan temizlik işçilerinin 3 yevmiye üzerinden ücret almaları gerekirken, normal mesai ücreti ödendiği de işçilerin iddiaları arasında.

“BİRKAÇ GÜN İÇİNDE ÖDEYECEĞİZ”
Denizlihaber’in ulaştığı Şafak Temizlik Şirketi yöneticileri de maaşlardaki gecikmeyi doğrulayarak, “İşçilerimizİN maaş alacakları var. Ancak birkaç gün içinde ödeme yapacağız” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

harun türkmen   -  Bağlantı 22 Ağustos 2014, 17:26

ne olursa olsun işçinin hakkını teri kurumadan zamanında vereceksin arkadaş. zor bir durum açıklamanı adam gibi yapacaksın. o zaman herkes seve seve çalışır…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Mayıs 2024 Salı 15 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba 15 28Çok Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Çok Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 14 29Az Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 31Az Bulutlu