REKLAMI GEÇ

Üst geçide şehit Acar’ın ismi verilecek

Üst geçide şehit Acar’ın ismi verilecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale’nin Akhan Mahallesi’nde yapımı devam eden üst geçide 2015 yılında Şırnak’ta şehit düşen Doğan Acar’ın ismini verecek. Şehidin annesi Fatma Acar’ı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Doğan Acar’ın ismini üst geçide vermek için izin istedi. Anne Acar ise, bu istek karşısında duygulanarak, “Kapımı açtığım an onun ismini gördükçe mutlu olacağım” ifadesini kullandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ocak 2017 Pazar, 14:12

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Akhan Mahallesi’ndeki yaya üst geçidinde incelemelerde bulundu. Zolan’ın yaya üst geçidi inceleme gezisine Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve ekibi eşlik etti.

Zolan, incelemenin ardından 10 Ağustos 2015’te Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerin helikoptere düzenlediği saldırıda şehit olan Doğan Acar’ın evini ziyaret etti. Şehidin annesi Fatma Acar tarafından karşılanan Başkan Zolan, “Ben sizin bir konuda rızanızı, izninizi almaya geldim. Şehidimiz, oğlunuz Doğan Acar’ın isminin Akhan Mahallemizde yaptığımız yaya üst geçidine verilmesini istedik. Yakışan odur diye düşünüyorum ama sizin rızanız olmadan da açıklama yapmak istemedim” dedi.

“ ONU GÖRDÜKÇE MUTLU OLACAĞIM”
Bu karardan gurur duyacağını ifade eden Şehit Annesi Fatma Acar, bölgede meydana gelen trafik kazalarını da hatırlatarak, “Üst geçit şarttı. Burada çok canlar verildi. Zaten o kazalar olduğu zaman ilk koşturan Doğan oluyordu. Çok canlar yandı. Doğan’ımın adını koyarsanız beni sevindirirsiniz. Kapımı açtığım an onun ismini gördükçe mutlu olacağım. Benim çocuğumu unutmadılar diye. Doğan’ın adını orada görmek bana gurur verir” diye konuştu.

“ŞEHİDİMİZİN İSMİ, HİLALİN ALTINDA BİR GÜZELLİK OLACAK”
Fatma Acar’a her zaman yanında olduklarının mesajını veren Zolan, “Sizin de rızanız var. İnşallah bu isteğimizi Denizli Büyükşehir Belediye Meclisine getireceğiz ve hep birlikte bu kararı vereceğiz. Çalışmalarımız yakın zamanda bitecek. İnşallah kapıya her çıkışınızda Şehidimiz Doğan Acar’ın ismini göreceksiniz. Bizler de onu hiç unutmayacağız. Denizli’nin girişindeki ilk yaya üst geçidinde, şehidimizin ismi, o hilalin altında bir güzellik olacak. Allah’ım sizlerden razı olsun. Sizler evladınızı toprağa verdiniz, Doğanımız canını, kanını verdi. Bizlerin de en büyük görevi şehitlerimizin geride kalan emanetlerine sahip çıkıp isimlerini sonsuza dek yaşatmak olacak” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak