REKLAMI GEÇ

Denizli’nin ‘kültür envanteri’ hazır

Denizli’nin ‘kültür envanteri’ hazır

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmayla turizm ve tanıtıma büyük katkı sağlayacak “Denizli Kültür Envanteri” hazırlandı. 123 noktaya gidilen ve 500 kişi ile yüz yüze görüşülerek hazırlanan 160 sayfalık Denizli Kültür Envanteri, İngilizce ve Türkçe olarak internet ortamında da yayınlanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Mart 2015 Çarşamba, 13:51

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı ve Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA) tarafından desteklenen “Denizli Kültür Envanteri”nin tanıtım toplantısı, Belediye Encümen Salonu’nda yapıldı.

denizli-buyuksehir-kultur-envanteri-ic

Denizli’nin kültür, mimari ve turistik değerlerini kitaplaştırarak turizme kazandırmak amacıyla başlattıkları çalışmanın bir bölümünü tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli, sahip olduğu mimari, tarihi ve kültürel değerleri bakımından zengin bir il. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu zenginliklerimize sahip çıkmak ve turizme kazandırılmak amacıyla başlattığımız çalışmanın ilk bölümünü tamamladık” dedi.

123 NOKTAYA GİDİLDİ 500 KİŞİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ
Geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlanan Denizli Kültür Envanteri için 123 noktaya gidilerek 500 kişi ile yüz yüze görüşülerek hazırladığını kaydeden Zolan, “160 sayfalık Denizli Kültür Envanteri’nde, Denizli’nin kentsel mimari, arkeoloji, halk kültürü ve kültür ekonomisi yer alıyor. Bundan sonraki aşama, Kültür Envanteri’nin turizme kazandırılması amacıyla İngilizce ve Türkçe olarak internet ortamında da yayınlanacak. Bundan sonraki adım, bölgesel döngü yaratmak amacıyla yapacağımız çalışma olacak. Biz istiyoruz ki, yerli veya yabancı turistlere rehberlik edecek çalışma gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

GEKA’DAN 90 BİN LİRA DESTEK
GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ise, projeye 90 bin lira destek sağladıklarını ifade ederek, “Denizli’nin kültürel ve turizme yönelik projelerini desteklemeye devam edeceğiz. Kültür envanterine giren yapıların restorasyonuna destek sağlayacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak