REKLAMI GEÇ

Denizli’nin verimliliği artacak

Denizli’nin verimliliği artacak

Denizli’de Valilik, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Milli Prodüktivite Merkezi arasında Denizli Verimliliği Artırma Projesi’nin protokolü imzalandı.

/ DENİZLİHABER / 20 Kasım 2009 Cuma, 17:55

Denizli “Verimliliği Artırma Projesi” tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni Denizli Ticaret Odası (DTO) Toplantı Salonu’nda yapıldı. Törene; Vali Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkan Vekili Nilgün Ök, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, Denizli Sanayi Odası (DSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gültekin Okay Salgar, Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Nurettin Peşkircioğlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Hayati Tek, Ege Bölge Müdürü Canan Arıtman, Daire Müdürleri ve çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.

Toplantıda MPM Ege Bölge Müdürü ve Denizli VAP Koordinatörü Canan Arıtman, MPM (Milli Prodüktivite Merkezi) hakkında genel bilgiler vererek Verimliliği Arttırma Projesi tanıtım sunumunu gerçekleştirdi.

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer; yaptığı konuşmada, son yıllarda dünya ticareti hızla artarken, ulusal ekonomilerin birbirine entegre olduklarını söyledi. Verimlilik gerçeği ve yenilikçilik anlayışının firmaların normal faaliyetleri arasında olması gerektiğine dikkat çeken Özer, “Bu bilincin oluşması ve yer etmesi için yapılan her türlü girişim ve gösterilen çabanın yararlı olacağı inancındayız” dedi.

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gültekin Okay Salgar da,
MPM’nin Denizli’de çok önemli çalışmalar yapacağına inandığını söyleyerek, “Proje kapsamında sanayicilerimize çok değerli hizmetler vereceğine inanıyorum. İlimizdeki KOBİ ve sanayicilerimizi yakından ilgilendiren bir hizmet. Bu çalışmalarda DSO olarak destek vermeye hazırız” diye konuştu.

MPM Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Ünal da, Denizli’de ikinci kez bulunmaktan çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Rekabette verimlilik çok önemli. Olumlu ve pozitif olmak zorundayız. Kaynakları iyi kullanmak verimliliğin temelini oluşturuyor. Verimliliği vicdan ile cüzdan arasında bir köprü olarak görüyoruz. Sizlerin projeye yakınlığı bizim için önemli” dedi.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, MPM ile yaklaşık bir buçuk yıl önce bir çalışmalarının olduğunu, üniversitenin kalite ve verimlilik konusunda da kendi çapında çeşitli çalışmalar yaptığını söyleyerek, projeye her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Denizli Belediye Başkan Vekili Nilgün Örk, şirketlerin ya da kurumların performanslarının değerlendirmesi için verimliliğin çok önemli olduğunu belirterek, gerçekleştirilecek olan çalışmaların Denizli’nin gelecek için önemli veriler sunacağına inandığını ifade etti.

Vali Yavuz Erkmen ise, projenin İlimiz ve bölgemiz için çok yararlı olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de henüz 50’ye yakın İlde bu çalışmaların yapıldığını ve daha yapılmayan İllerin de bulunduğunu söyledi. Vali Erkmen, “Burada bir bütün olarak arkadaşlarımızın sunacakları hizmetlerden yararlanmak gerekiyor. Üretkenliği ile çok önde ola İlimizin, verimliliği biraz daha ön plana çıkarttığı takdirde bulunduğu yerden çok daha ileriye gideceğine inanıyoruz. Geçtiğimiz yaşanan krizin ardından işletmelerimizin tekrar gözden geçirilmesinde fayda vardır. Gelecekle ilgili onların dizaynında çok büyük yarar vardır. Kamudaki hizmetlerin kalitesi ve sunumu anlamında bir hayli gelişmeler olmuştur. Artık e-devlet dediğimiz sisteme doğru gidilmektedir. 11 yıl önce vatandaşın devlet hizmeti olarak gördüğü konularda bugünkü bakış açısı arasında çok büyük farklılıklar vardır. Yararlı bir çalışma olacağına inanıyorum. Denizli Aydın ve Muğla İllerini kapsayan Kalkınma Ajansı kurulmuştu. Bu üç İlin de kalkınmasına yönelik ne gibi çalışmaların yapılması, verimlilik alınabilecek konuların ne olabileceği konusunda ışık tutulacak çalışmaların projede yer almasının yararlı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yavuz Erkmen, DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gültekin Okay Salgar, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Ünal tarafından Denizli’de Verimliliği Artırma Projesi protokolü imzalandı.

Milli Prodüktivite Merkezi Denizli’de, 10 ay boyunca çalışma yapacak. Denizli Verimliliği Artırma Projesi kapsamında Milli Prodüktivite Merkezi, çeşitli dallarda 80 uzmanla Denizli’de sanayi kuruluşlarından, kamu kuruluşlarına, eğitimden askeriyeye kadar her alanda sorunlarını tespit edip, verimliliği artırmak için ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmetleri verecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Az Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 19 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe 18 34Parçalı Bulutlu
24 Mayıs 2024 Cuma 15 28Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 13 28Parçalı Bulutlu