REKLAMI GEÇ

Denizli’ye 10 gazi ve şehit yakını atandı

Denizli’ye 10 gazi ve şehit yakını atandı

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının istihdamına ilişkin kura çekimi yapıldı ve Denizli’ye 9 şehit yakını ile 1 gazinin ataması gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Nisan 2016 Çarşamba, 10:01

Başkentte düzenlenen şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının istihdamına ilişkin kura çekimi Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı törenle yapıldı.

Kura çekimi sonucunda, 9 şehit yakını ve 1 gazi Denizli’deki çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına, yerleştirildi. Buna göre; sivil terör mağduru Celil Timur, gaziler Menderes Cırık, Mehmet Şevik ve Mustafa Özçelik Orman Genel Müdürlüğü, sivil memur Hümeyra Arife Sarıkaya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, şehit yakınları Nursel Keser ile Arzu Güler Pamukkale Üniversitesi, Mehtap Kılıçarslan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ayşe Hayta ise Adalet Bakanlığı kadrolarına atandı.

Vali Şükrü Kocatepe, atamaların ardından yaptığı açıklamada, devletin her zaman şehit yakınları ve gazilerin yanında olduğunu söyledi. Denizli’de şu ana kadar 320 şehit yakını ile gazinin kamu kurum ve kuruluşlarına atandığını ifade eden Kocatepe, “Devletimiz özellikle son iki yılda şehit ve gazi yakınları ile gazilerimizin istihdamına büyük önem vermektedir. İlimizde de 9 şehit yakınımız ve 1 gazimiz İlimizde çeşitli kamu kurumlarına yerleştirilirken, Denizlili bir gazimiz Uşak’a atandı. Ataması gerçekleşen kardeşlerimize görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak