REKLAMI GEÇ

Denizli’ye kardeş geliyor Adı: Kuzey Kordofan

Denizli’ye kardeş geliyor Adı: Kuzey Kordofan

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir dizi ziyaret ve program için Denizli’ye gelen Sudan Kuzey Kordofan Eyalet Valisi Ahmed Mohamed Haroun Sudan Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Kasım 2018 Cuma, 09:39

Bir dizi ziyaret ve program dolayısıyla Denizli’ye gelen Sudan heyeti, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Denizli Milletvekili Şahin Tin, Sudan Kuzey Kordofan Valisi Ahmed Mohamed Haroun, Sudan Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani, ve beraberindekiler katıldı.

Kuzey Kordofan Valisi Haroun, kendilerine gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Vali Haroun, “Burada sizinle olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ülkelerimiz stratejik ortaklık anlaşmalarına imza attılar. Sudan ve Türkiye’deki şehirlerin kardeş şehir olmasını istiyoruz. Örnek proje iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirir. Şehriniz çok güzel, tarihi bir şehir. Bu sizin gelişmişliğinizi, gelişmeye devam edeceğinizi ve daha da ileriye gideceğinizi gösteriyor” diye konuştu. Sudan Büyükelçisi Elkordofani ise, ev sahipliği nedeniyle Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti.

“Sudan’a bakışımız kardeşe bakış şeklindedir”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek,“Bizi mutlu ettiniz. Bizim Sudan’a bakışımız kardeşe bakış şeklindedir ve her geçen gün ilişkilerimiz güçleniyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bu ilişkiye çok önem veriyor. Değerli milletvekilimiz Şahin Tin, Sudan ile ilgili büyük gayret sarf etti. Bu işi heyecan ve şevkle yaptı” dedi. Kardeş şehir sözlerinin resmiyete dökülmesi inancını taşıdığını belirten Başkan Osman Zolan, “Belediyemiz adına karşılıklı işbirliği, tecrübe ve bilgi paylaşımı çok önemli olacaktır. Bu durumdan iki ülke ve şehirlerimiz kazançlı çıkacaktır” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Osman Zolan, heyet ile cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 24 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 24 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak