REKLAMI GEÇ

Photoshop konduculara af yok

Photoshop konduculara af yok

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin Enerya sponsorluğunda gerçekleştirdiği “Kent Gazeteciliği Programı” başladı. Etkinliklerin ilk konuğu Vali Hasan Karahan oldu. Vali Karahan, merkezi ve yerel idare arasındaki hiyerarşiyi anlattı. Konuşmasında İmar Barışı’na da değinen Vali Karahan, “Photoshop konducular tespit edildi. Bunlara af yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Aralık 2018 Pazartesi, 14:04

Denizli Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde oluşturulan DGC Akademi, 13 hafta sürecek “Kent Gazeteciliği Programı” başlattı. Enerya’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinliğin ilk konuğu Vali Hasan Karahan oldu.

Özellikle mesleğe yeni başlamış üyelerin mesleki gelişimlerini sağlamak, diğer üyelerin ise bilgilerini tazelemek amacıyla başlatılan eğitimde gazetecilere seslenen Vali Hasan Karahan, merkezi ve yerel idare arasındaki hiyerarşiyi anlattı, Valilikler ve Büyükşehir arasındaki yetki ile ast-üst ilişkisine değindi.

Geniş kapsamlı değerlendirmeler yapan Vali Hasan Karahan, bir süredir uygulanan ve Denizli’de de önemli bir başvuru oranı yakalanan İmar Barışı’na da değindi.

Barıştan yararlanmak için kentte çok sayıda başvuru aldıklarını ve titiz bir değerlendirme süreci gerçekleştirdiklerini belirten Vali Karahan, yaşanan olumsuzluklardan da bahsetti.

PHOTOSHOP KONDUCULAR
İlginç ve bir o kadar da düşündürücü başvurulara rastladıklarını belirten Vali Karahan, “Vatandaş İmar Barışı için başvuruda bulunuyor. Dosyasını hazırlayıp, ilgililere veriyor. Sonra bir inceleme yapılıyor, arsanın üzerine photoshop yöntemiyle ev yerleştirilmiş. Sonra da gidip arazi üzerine bu evin benzerini yapıyor. Bize de 2017’den önce yaptığına dair beyanda bulunuyor” dedi.

BU TÜR BAŞVURULARA AF YOK
İmar Barışı’nda bu tür başvuruların kesinlikle değerlendirme dışında tutulacağını ifade eden Vali Karahan, “Photoshop konduculara af yok” dedi.

EĞİTİMLER SÜRECEK
DGC Akademi tarafından Enerya sponsorluğunda hayata geçirilen “Kent Gazeteciliği Programı” 13 hafta boyunca devam edecek. Her hafta pazartesi günleri yerel yönetimlerden yargıya, hukuk jargonundan haber yazım diline, sağlıkta idari yapılanmadan sağlık terimlerine, basın iş kanunundan özlük haklarına, resmi mevzuatlardan tematik haberciliğe kadar birçok alanda konuklar ağırlanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak