REKLAMI GEÇ

E-posta ile müze talebi kabul gördü

E-posta ile müze talebi kabul gördü

Acıpayam Girenizliler Derneği Başkan Yardımcısı Sabit Kızılhan, e-posta ile Denizli Müze Müdürlüğü’nden, Acıpayam’a etnografya müzesi yapılmasını talep etti. Kızılhan’ın talebi, Denizli Müze Müdürlüğü tarafından uygun görüldü.

/ DENİZLİHABER / 12 Haziran 2008 Perşembe, 00:00

Acıpayam Girenizlililer Derneği Başkan Yardımcısı Sabit Kızılhan, elektronik posta yoluyla, Denizli Müze Müdürlüğü’ne, Acıpayam’a etnografya müzesi kurulmasını talep etti. Kızılhan’ın, Acıpayam’ın, Denizli’nin en eski yerleşim birimlerinden biri olduğunu ve ilçenin tarihi ve kültürel miras açısından zengin olduğunu anlatarak, müze kurulmasını talep ettiği elektronik postası, Denizli Müze Müdürlüğü tarafından yanıtlandı. Kızılhan’ın talebini inceleyen Denizli Müze Müdürlüğü, Acıpayam’a müze kurulmasının uygun olduğunu belirten yazıyı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gönderdi. Şimdi top, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde.

Acıpayam Girenizlililer Derneği Başkan Yardımcısı Sabit Kızılhan, Acıpayam’a müze kurulması fikrine, tüm Acıpayamlıların destek olmasını bekliyor. Kızılhan, “Bir kişi bunu yapabiliyorsa, eğer biz birlik olup talep edersek daha neler yapabiliriz hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz düşünün ve harekete geçin. Bir omuz verin Acıpayamlılar” diyerek Acıpayamlılardan destek istedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak