REKLAMI GEÇ

Egeli gençler Denizli’de buluştu

Egeli gençler Denizli’de buluştu

Egeli gençler, “Gençlik Meclisleri’nin Güçlendirilmesi ve Gençlik Meclisleri Ağının Kurulması” projesi kapsamında Denizli’de bir araya geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mayıs 2016 Pazartesi, 15:17

Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren Denizli, Uşak, Afyon, İzmir, Kütahya, Isparta ve Denizli Gençlik Meclisleri, Gençlik Kalkınma Derneği tarafından yürütülen “Gençlik Meclislerinin Güçlendirilmesi ve Gençlik Meclisleri Ağının Kurulması” projesi” kapsamında Denizli’de toplandı.

Karahayıt’ta düzenlenen 5. bölge toplantısına Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, Gençlik Kalkınma Derneği Başkanı Mesut Demir, Ege Bölgesi Gençlik Kalkınma Derneği ve Gençlik Meclisi üyeleri katıldı.

“BİR KÜLTÜRÜN TEMELLERİNİ ATIYORUZ”
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, toplantıda yaptığı konuşmada, “Gençlik Meclisimize büyük önem veriyoruz. Birçok faaliyetleri var. Aslında baktığımızda hepimiz gönüllü olarak, hiçbir çıkar gözetmeden farkındalık oluşturmak adına bir kültürün temellerini atıyoruz. Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için ve cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize sahip çıkma anlamında milli ve manevi değerlerine bağlı, teknolojik yenilikleri takip eden bir gençlik hedefliyoruz. Gençlik Meclisimiz bizim gözbebeğimiz. İstiyoruz ki, Türkiye’deki gençlerimizle entegre olabilmiş, birliği sağlayabilmiş bir sivil toplum örgütü, bir çatı örgüt olsun” dedi.

TOPLANTIDA NELER KONUŞULDU?
Bölge toplantısında, gençlerin aktif olarak faaliyetlerini yürüttüğü Gençlik Meclislerinde kurumsallığın nasıl sağlanacağı ve kentteki gençlere daha fazla nasıl ulaşılacağı hakkında görüşler alınarak, atölye çalışmaları düzenlendi. Özellikle, yereldeki gençlerin karar alma mekanizmalarına etki etmesini kolaylaştıran Gençlik Meclislerinin önemi vurgulanarak, Türkiye’deki tüm Gençlik Meclislerinin ortak hareket etmesi ve kurumsal kimlik kazanarak, güçlenmesi tartışıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Nisan 2024 Çarşamba 13 29Çok Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe 12 29Çok Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 11 27Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 11 22Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
21 Nisan 2024 Pazar 8 26Parçalı Bulutlu