EKO EGS’den güvenlik uyarısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

EKO EGS’den güvenlik uyarısı

EKO EGS’den güvenlik uyarısı

Hırsızlık olayları artıyor, vatandaşlar kendilerini, ailelerini, ev ve işyerlerini korumak için farklı alternatiflere yöneliyor. Kendimizi güvende hissetmek için alınması gereken bazı önlemler bulunuyor. Tek başına alarm ve kamera taktırmanın yeterli olmadığını belirten EKO EGS Güvenlik Sistemleri Teknik Müdürü İbrahim Mutlu Yum, sistem kadar bunu kuran ve teknik desteği veren firmanın da önemli olduğu uyarısında bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Şubat 2016 Çarşamba, 08:55

Denizli’de 40 yıldan beri elektronik sektöründe hizmet verdiklerini söyleyen EKO EGS Sistemleri Firması’nın Teknik Müdürü İbrahim Mutlu Yum, ana iş dalları arasında elektronik güvenlik sistemi, kamera, alarm, merkezi uydu sistemleri ile seslendirme ve bunun yanında yazar kasa satış ve servis hizmetlerinin bulunduğunu belirtti.

denizli-eko-ego-guvenlik-sistemleri-ic-3

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN AKILLI GÜVENLİK SİSTEMİ
Ev ve işlerlerinde hırsızlığa karşı güvenliği sağlamak amacıyla geliştirilen hareketli sensörlü alarm ve güvenlik izleme hizmetlerinin sunulduğunu söyleyen Teknik Müdür Yum, “Özellikle evler, iş yerleri, fabrikalar, ofisler güvenlik ihtiyacının olduğu her yerde sisteme ihtiyaç var. Ancak sistemi kurmakla iş bitmiyor. Verilecek servis ve sonraki hizmetler de önemli. O nedenle, ‘ben alarm taktırdım, artık güvenliyim’ demek çok zor. Bu konuda bizim avantajımız, güvenli hayat alarm izleme hizmeti sunuyor olmamız. İstanbul’daki merkezden izleme sistemi ile takılan alarmlar izleniyor. Müşterinin fark edemediği sorun ve hatalar operatörler tarafından müşteriye veya bize bildiriliyor, sorun kısa sürede gideriliyor” dedi.

denizli-eko-ego-guvenlik-sistemleri-ic-1

ALARM SİSTEMİ TAKMAKLA İŞ BİTMİYOR
Alarm sistemini takmakla işin bitmediğini vurgulayan Yum, alarm sisteminin 7 gün 24 saat çalışabilir olması, her hangi bir olumsuzluk ve arıza durumunda ulaşabileceğiniz teknik servisinin bulunması gibi konuların da dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

Yum, “İnsanlar ailesinin güvenliği için mecburen güvenlik ve alarm sistemi taktırıyor. 750 liradan 3 bin liraya kadar ücret ödeyip taktırdığı alarm sisteminin, gerçek anlamda amacına ulaşması gerek. Bunun için de marka ürünler tercih edilmeli. Tecrübeli firmalar tercih edilmeli. Teknik destek verebilecek firmalar tercih edilmeli” diyerek alarm sistemi taktırarak can ve mal güvenliğini sağlamayı düşünenleri uyardı.

KAMERA DEĞİL ALARM SİSTEMİ
Birçok müşterinin önlem için kamera sistemi için kendilerine başvurduğunu söyleyen yum, “Biz böyle müşterilerimize alarm sistemini öneriyoruz. Çünkü önemli olan hırsızı eve sokmamak. Hırsız eve girdikten sonra görüntüsünü kaydetseniz ne olur, etmeseniz ne olur. Yalnızca kimlik tespiti için gerekli olacaktır. Ama önemli olan eve, işyerine hırsızın girmesini engellemek. Bunun için de en önemli güvenlik aracı alarm sistemi” dedi.

denizli-eko-ego-guvenlik-sistemleri-ic

HATTINIZ KESİLSE BİLE POLİS BAĞLANTISI YAPILABİLİYOR
Güvenlik sistemleri geliştikçe hırsızların da yeni teknolojiye göre kendilerini yenilediklerini anlatan Yum, “Bosch alarm sistemlerinde telefon hattınız kesilse bile sistem çalışmaya devam ediyor, alarm sistemi gprs üzerinden verileri izleme merkezine aktararak olay anında polis yönlendirilmesini sağlıyor, eviniz ve işyeriniz kesintisiz olarak koruma altında oluyor, bu sistemleri bankalar, kuyumcular, fabrikalar ve evlerde kullanılabiliyor ” diye konuştu.

SİSTEM YALNIZCA HIRSIZLIĞA KARŞI KURULMUYOR
Yalnızca hırsızlara karşı değil, doğalgaz kaçağı, dumana karşı duyarlı olması nedeniyle yangın, su baskını gibi durumlarda da alarmın faaliyete geçtiğini ifade eden Yum, “Bebek ve çocuk izleme kamera sistemi ile yaşlılar için panik butonu da kuruyoruz. Evde yalnız kalan yaşlılar olası bir olumsuzlukta panik butonuna basarak ambulans çağırabiliyor. Araç ve personel takip sistemleri için de sistemlerimiz mevcut” dedi.

denizli-eko-ego-guvenlik-sistemleri-ic-2

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ
Alarm taktırmak isteyen müşterilerin telefonla veya internet ortamından müracaat edebileceklerini de belirten EKO EGS Güvenlik Sistemleri Müdürü İbrahim Mutlu Yum, “Müracaat üzerine müşterilerimize ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz, keşfe gittiğimizde, riskli bölgeleri tespit ederek, müşterilerimize en uygun teklifimizi sunuyoruz, müşterimiz ile anlaşma sağladıktan sonrada en kısa sürede montajımızı gerçekleştirip, müşterimizin kendisini güvende hissedeceği şekilde yaşamasını sağlıyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

_

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Ocak 2022 Çarşamba -6 1Kar Yağışlı
27 Ocak 2022 Perşembe -9 1Sisli
28 Ocak 2022 Cuma -7 3Az Bulutlu
29 Ocak 2022 Cumartesi -6 6Hafif Kar Yağışlı
30 Ocak 2022 Pazar -1 8Karla Karışık Yağmurlu

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

_

Denizli Harita

denizli-side

http://adres.denizli.bel.tr/

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

_

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26

_