REKLAMI GEÇ

Engellilere ulaşım hizmeti

Engellilere ulaşım hizmeti

Engelli vatandaşların sosyal hayatın içinde rahat bir şekilde yer almaları için projeler geliştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, yüzlerce engelli vatandaşın hastane ve fizik tedavi ihtiyaçlarının karşılanması için ücretsiz ulaşım imkanı sağlamaya devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ocak 2016 Pazartesi, 16:35

Engelliler için bir çok projeye imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentteki engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca engelli vatandaşlar için hizmete sunulan ücretsiz ulaşım hizmeti ile yüzlerce engelli vatandaşa hastane ve fizik tedavi merkezlerine daha kolay ulaşılabilme imkanı sağlanıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na müracaat eden engelli vatandaşlar randevu sistemiyle önceden gitmek istedikleri hastane ve fizik tedavi merkezlerinin yerini belirliyor. Evlerinden alınan engelli vatandaşlar işleri bittiğinde tekrar evlerine kadar bırakılıyor.

KENTTE YAŞAYAN ENGELLİ VATANDAŞLARIN YANINDAYIZ
Engelli vatandaşların hayatın her alanında olmaları için çalıştıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’deki engelli vatandaşların sosyal hayata katılımını kolaylaştırmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Bu kapsamda engelli vatandaşlarımızın özellikle hastane ve fizik tedavi merkezlerine gidip gelirken sorun yaşamaması, daha rahat bir şekilde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz ulaşım hizmeti sunuyoruz. Randevu sistemiyle engellilerin önceden gitmek istedikleri hastane ve fizik tedavi merkezlerinin yerini belirleniyor. Daha sonra yetkili personellerimiz engelli vatandaşlarımızı evlerinden alıp işleri bittiğinde tekrar evlerine bırakıyor. Bu hizmetimizden yüzlerce engelli vatandaşımız yararlanıyor. Bizler onların hayatın her alanında olmalarını istiyoruz. Amacımız bu kentte yaşayan engelli vatandaşımıza hizmet etmektir. Bu hizmeti seve seve veriyoruz” dedi.

ENGELLERİ YAPTIĞIMIZ PROJELER İLE ORTADAN KALDIRDIK
Denizli’de engellerin aşıldığını kaydeden Başkan Zolan, “Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar yapmış olduğumu her çalışma engelli vatandaşlarımızı düşünerek yapılmıştır. Alt ve üst yapı çalışmalarımızda buna göre planladık. Sosyal ve kültürel alanda onlarında var olduğunu göstermek adına ne gerekiyorsa yaptık. Yapılan önemli projelerde Denizli’de engelleri kaldırmayı başardık. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz hep onların yanındayız, istek ve beklentilerini çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından verilen hizmet ile özellikle kış aylarında bu hizmetin büyük kolaylık sağladığını ifade eden engelli annesi Ayşen Cabbar, bu hizmetten memnun olduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak