REKLAMI GEÇ

“Eriyişini çaresizce izledim”

“Eriyişini çaresizce izledim”

47 yaşında hayata veda eden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan için düzenlenen törende herkes gibi Vali Abdülkadir Demir de gözyaşı döktü. Çünkü Demir ile Alkan’ın ilişkisi Vali-Başsavcı ilişkisinden öteydi. Kendi ifadesiyle aralarında “gerçek bir dostluk” vardı. Denizlihaber’e konuşan Demir, “Ankara’ya götürdüm. Tanıdığım bütün doktorlara muayene ettirdim. Kurtulur diye umut ettik, ama olmadı. Günden güne eriyişini çaresizce izledim” sözleriyle cenazedeki gözyaşlarının öncesindeki yaşanan acıklı süreci anlattı.

Fatih An / DENİZLİHABER / 18 Nisan 2014 Cuma, 09:46

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan’ın yakalandığı amansız hastalık sonucu ölümü, herkesi derinden sarstı. Denizli Adliyesi’nde düzenlenen törende herkes onun için gözyaşı döktü. Vali Abdülkadir Demir de, onlardan biriydi.

“GERÇEK BİR DOSTTU”
Vali Demir, cenaze töreninde gözyaşlarına dönüşen duygularını Denizlihaber’e anlattı. Demir, Alkan ile Denizli’de tanıştıklarını, kısa sürede aralarında ailece görüştükleri bir dostluk kurulduğunu söyledi. Alkan’ın, sert görünümünün altında duygusal bir karakter yattığını dile getiren Demir, “Sizin küçük bir sorununuz olduğunu öğrense, çok üzülürdü. Tanıdığım en sağlam karakterli insanlardandı. Dedikoduyu sevmez, işini yapar, kimseyi de işine karıştırmazdı. Benim için gerçek bir dost ve arkadaştı” dedi.

anons

“GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ERİDİ”
Aile dostu oldukları için sürekli görüştüklerini, durumuyla yakından ilgilenmeye çalıştığını belirten Vali Demir, “İnce bağırsağının üzerinde sürekli tekrar eden bir tümör çıkıyordu. Denizli’ye atanmadan önce iki ameliyat geçirmişti. Denizli’de de geçen yıl bir operasyon daha geçirdi ve tümör alındı. Yine tekrar ettiğinde daha öncekiler gibi atlatacağını umut ettik. Tanıdığım bütün doktorlara muayene ettirdim. Ankara’ya götürdüm, ancak olmadı. 4. kez ameliyat etmek için açtılar ancak tümörün alınamayacak kadar büyüdüğü görülünce tekrar kapatıldı. Bize yapacak bir şey olmadığı söylendiğinde çok üzüldüm. Eriyişini görmek ve çaresizce izlemek, bir şey yapamamak beni çok üzdü. Her ziyaretimde, tümörün giderek büyüdüğünü ve karnının şiştiğini gördükçe büyük üzüntü duydum. Artık herkesçe malum olan sonucu bekledik. Cenazede akıttığım gözyaşları, bu üzüntülü sürece yakından tanık olmuş olmamın sonucuydu. Bir de İsmail Alkan’ın sağlam karakteri ve insanlığı ile bende bıraktığı etkiydi” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak